Gyventojai kviečiami pasirašyti peticiją „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“
Lietuvos žemės ūkio ir maisto taryba inicijavo peticiją „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“. Siekiama, kad tiesioginės išmokos, pradedant 2021 metais, Lietuvos žemdirbiams būtų mokamos ne mažesnės kaip 2020 metų Europos Sąjungos tiesioginių išmokų vidurkis, ir kad išmokos už žalinimą bei visų kitų naujai įvedamų aplinkosauginių BŽŪP elementų taikymą būtų vienodos visoje Europos Sąjungoje.
Pasirašyti peticiją „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ raginami visos Lietuvos gyventojai, neabejingi šalies žemės ūkiui. Druskininkų savivaldybėje peticijos parašų rinkimo akciją koordinuoja Lietuvos ūkininkų sąjungos Druskininkų padalinio pirmininkė Petronė Sigita Radvilavičienė (tel. 8 615 88590) ir Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkas Antanas Vailionis (tel. 8 671 39 071). Druskininkų savivaldybėje parašai renkami iki šių metų sausio 31 d. imtinai. Tvarkingai ir visiškai užpildyti peticijos lapai turi būti perduodami Lietuvos ūkininkų sąjungos Druskininkų padalinio pirmininkei P. S. Radvilavičienei iki 2018 m. vasario 1 d. imtinai.
LŪS Druskininkų padalinio pirmininkė P. S. Radvilavičienė: „Peticijos rezultatai bus aptarti vasarį organizuojamo visuotinio Lietuvos žemdirbių suvažiavimo metu. Vėliau ji bus perduota Europos Parlamento Peticijų komitetui.
Druskininkų krašto gyventojai pasirašyti peticiją gali: Leipalingio seniūnijoje (Alėjos g. 30; kontaktinis asmuo – Irena Pavolienė, tel. 8 313 56 407); Viečiūnų seniūnijoje (Jaunystės g. 17-2; kontaktinis asmuo – Laima Ražienė, tel. 8 313 47 919); Druskininkų savivaldybės administracijoje (Vasario 16-osios g. 7; kontaktinis asmuo – Algida Prapiestienė, tel. 8 313 51 517).
Apie su peticija „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ susijusią iniciatyvą papasakojo Lietuvos ūkininkų sąjungos Druskininkų padalinio pirmininkė P. S. Radvilavičienė.
– 2004-aisiais metais Lietuvos žemdirbiai buvo vieni iš didžiausių narystės ES entuziastų. Kaip manote, ar tik todėl, kad tikėjosi finansinės paramos, būtinos, norint modernizuoti Lietuvos žemės ūkį?
– Žemdirbiai tikėjo galimybėmis, kurios atsivėrė vieningoje rinkoje ir tuo, kad drauge su kitomis ES narėmis atlaikyti ekonominius, aplinkosauginius iššūkius, spręsti socialines problemas bus lengviau. Mūsų ūkininkai ir žemės ūkio įmonės iš paskutiniųjų stengėsi modernizuoti ir vystyti savo ūkius. Kantriai laukė žadėto ūkininkavimo sąlygų suvienodinimo. Tačiau nei 2014-aisiais, nei 2014-2020 metų finansiniu laikotarpiu teisėto suvienodinimo nesulaukė. O, pasirodžius pirmosioms gairėms apie tai, kaip Bendroji žemės ūkio politika atrodys ateinančiu finansiniu laikotarpiu, aiškėja, kad sąžiningo ir Lietuvos žemės ūkio nediskriminuojančio išmokų suvienodinimo gali nesulaukti ir po 2020-ųjų. Mūsų žemdirbiai vis dar yra stipriai diskriminuojami, skirstant ES Bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimui skirtas lėšas, nors lygiai tiek pat prisideda prie aukštų aplinkosauginių ES reikalavimų.
– Kokios iniciatyvos ėmėsi Lietuvos ūkininkų sąjungos Druskininkų padalinio atstovai, remdami peticiją?
– Lietuvos žemės ūkio ir maisto taryba kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentą Ričardą Malinauską, kad paragintų šalies savivaldybes padėti vykdyti peticijos „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ parašų rinkimo akciją. Visos savivaldybės buvo nedelsiant informuotos. Buvome sukvietę aktyviausius ūkininkus į Leipalingio seniūniją aptarti, kaip organizuoti peticijos parašų rinkimo akciją. Nutarta papildomai aplankyti kaimuose gyvenančius ūkininkus, žemdirbius, kitus gyventojus ir įteikti jiems peticijos anketas, kad jie vietoje galėtų jas užpildyti ir pasirašyti. Pasirašyti peticiją raginami visos Lietuvos gyventojai: ne tik ūkininkai, bet ir visi kiti, neabejingi Lietuvos žemės ūkio sektoriaus ateičiai.
– Kada bus aptarti peticijos rezultatai ir kam ji bus perduota?
– Rezultatai bus aptarti vasarį organizuojamo visuotinio Lietuvos žemdirbių suvažiavimo metu. Po to peticija bus perduota Europos Parlamento Peticijų komitetui.
– Kokių organizacijų atstovai yra Lietuvos žemės ūkio ir maisto taryboje?
– Lietuvos žemės ūkio ir maisto taryboje yra Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos atstovai.
„Mano Druskininkai“ informacija