Centro „Aqua“ įstatinio kapitalo didinimas – teisiškai, ekonomiškai ir socialiai pagrįstas sprendimas

Po beveik metus trukusio tyrimo Kauno apygardos prokuratūra Druskininkų savivaldybės tarybos opoziciją pastatė  į vietą – kovo 7 dieną prokuratūra atmetė konservatorių V. Semeškos, A. Mosiejaus, liberalų R. Domarko, K. Kaklio, J. Šarkaus, V. Trinkūno skundą dėl centro AQUA įstatinio kapitalo didinimo.

Teisingumas triumfavo, ir konservatoriams bei liberalams savo politinių užmačių nepavyko pridengti viešojo intereso gynimu.

Kauno apygardos prokuratūra ir kitos institucijos,  lyg ieškodamos prie ko būtų galima prikibti, pagal minėtų veikėjų skundus net aštuonis mėnesius įvairiapusiškai tikrino ir tyrė sprendimą dėl centro AQUA įstatinio kapitalo didinimo.

Primename, kad sprendimas didinti centro AQUA įstatinį  kapitalą perduodant turtą šiai įmonei, kurios 100 proc. akcijų priklauso savivaldybei, t. y., visai druskininkiečių bendruomenei, buvo priimtas 2016 metų kovo 25 dieną.  Vandens parkas jau dešimtmetį sėkmingai vysto ir plečia minėtą kompleksą – neabejotinai tai ryškiausiai spindinti turizmo ir verslo žvaigždė, vykdanti sistemingą plėtrą bei įgyvendinanti daugybę bendruomenei skirtų marketingo ir socialinių akcijų.

Vienintelė šio strateginio objekto savininkė – Druskininkų savivaldybė, o visi priimami sprendimai skirti centro plėtrai ir bendruomenės naudai. Ne išimtis ir minėtas sprendimas dėl įstatinio kapitalo didinimo – jis priimtas, konsultuojantis su Tarptautinės audito, mokesčių bei verslo konsultacijų paslaugų kompanijos „Ernst & Young“ specialistais, kurių nuomone, investicija į  AQUA yra sąžiningas, geriausias ir efektyviausias būdas panaudoti turimą turtą.

Konservatorių ir liberalų skundų taikiniu centras AQUA yra tapęs ne kartą, tačiau, atlikus tyrimus, paaiškėdavo tikroji tiesa, kad ir centro AQUA, ir Druskininkų savivaldybės veikla yra atvira ir sąžininga. Štai 2016 m. Seimo antikorupcijos komisijos išvadose pažymima, kad Druskininkų savivaldybės valdomų įmonių modelis yra pagrįstas, proporcingas ir racionalus.

 

Varomoji skundų ir šmeižto jėga – planas privatizuoti centrą AQUA?

Konservatoriai ir liberalai dar prieš  savivaldos rinkimus ėmė garsiai kalbėti apie ketinimus privatizuoti centrą AQUA. Prieš dvejus metus nesėkmingai į Druskininkų savivaldybės mero postą kandidatavęs, tačiau pralaimėjęs, į Tarybą patekęs, bet įpusėjus kadencijai atsisakęs Tarybos nario mandato liberalas Valdas Trinkūnas apie galimą AQUA privatizavimą buvo pradėjęs kalbėti viešai: „Kad savivaldybės įmonės užsiima apgyvendinimo, maitinimo kurortinių paslaugų verslu, niekam ne paslaptis. Jeigu pirminiame kurorto atgaivinimo etape gal tai ir buvo galima pateisinti, tai dabar belieka tik stebėtis, kodėl šios komercinės paslaugos iki šiol neprivatizuotos?“. Beje, V. Trinkūnas pagarsėjo ir vadinamąja „Jūros“ istorija: 1993 metais jis apie pusę metų dirbo valstybinės žvejybos laivyno įmonės „Jūra“ generaliniu direktoriumi. Kaip rašė žurnalistinį tyrimą atlikęs V. Kvedaras, „„Jūra“ ne tik pagarsėjo pusvelčiui arba dykai išparceliuotais laivais, bet ir buvo vienas iš skandaluose paskendusio EBSW koncerno taikinių. Be besikeičiančių įmonės direktorių žinios koncerno atstovai negalėjo „Jūroje“ šeimininkauti it savo kieme. <…>„Jūros“ istorija dabar Druskininkuose verslą plėtojančiam V. Trinkūnui turėtų būti itin nemaloni. Seime buvo sudaryta laikinoji komisija koncerno EBSW veiklai ištirti. 2007 metų sausį Seimas patvirtino komisijos išvadas. O jose ne kartą linksniuojama ir V. Trinkūno pavardė.“

Nuo visų iškilusių problemų V. Trinkūną tuomet išgelbėjo senaties terminas.

Kas dabar gali paneigti, kad konservatoriai ir liberalai prieš 2015 m. savivaldybių tarybų ir tiesioginius merų rinkimus planavo „išparceliuoti“ ir sėkmingai veikiantį centrą AQUA?

 

„Mano Druskininkai“ Informacija