Socialdemokratai: Pritarsime PVM maisto produktams mažinimui, jei tai neprieštaraus Stabilumo programai
2016 kovo 17 d. Vilnius. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime pritaria pridėtinės vertės mokesčio (PVM) būtiniems maisto produktams – šviežiai atšaldytai mėsai ir šviežiai tvenkiniuose išaugintai žuviai mažinimui, tačiau siūlo luktelėti, kol nepaaiškės, ar toks pasiūlymas neprieštaraus Stabilumo (konvergencijos) programai.
LSDP frakcija Seime primena, kad socialdemokratų iniciatyva šis klausimas jau buvo keltas ir net suderintas su Vyriausybe dar 2014 m., tačiau dėl politinių nesutarimų parlamente nebuvo priimtas. Frakcija ir toliau laikosi pozicijos, kad PVM būtiniems maisto produktams galėtų mažėti, tačiau laikantis fiskalinės drausmės įsipareigojimų.
„Šiandien, liekant mažiau nei pusmečiui iki rinkimų, nepaisant populistinių koalicijos partnerių pareiškimų, socialdemokratai elgsis atsakingai ir sprendimą priims tik atsižvelgę į valstybės biudžeto galimybes bei Stabilumo programą. Tiek Tarptautinio valiutos fondo, tiek Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertai pažymi, kad nepaisant didelio darbo pajamų apmokestinimo, kiti mokesčiai mūsų šalyje yra labai maži, o tam tikrų iš viso neturime. Todėl noriu atsakingai pareikšti, jeigu norime išsaugoti stabilią mokestinę politiką bei tuo pat metu siekiame sumažinti darbo apmokestinimą, PVM mažinimo iniciatyva turi būti įvertinta bendrų mūsų finansinių galimybių kontekste“, – sako LSDP frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, pabrėždama, kad ateityje galima būtų diskutuoti ir apie bendrą PVM mažinimą visiems produktams bei paslaugoms.
Socialdemokratų frakcija primena, kad Stabilumo (konvergencijos) programa – Europos Sąjungos steigimo sutartyje numatytas dokumentas, kuriame pagal Europos Komisijos priimtinų veiksmų kodekse nustatytus reikalavimus pateikiama naujausia informacija apie vykdomą bei suplanuotą biudžeto ir mokesčių politiką. Programoje apžvelgiami pastarųjų metų ekonominiai pokyčiai Lietuvoje, pateikiami pinigų bei biudžeto politikos planai vidutinės trukmės laikotarpiui, vertinami rizikos veiksniai, informuojama apie nacionalinius kriterijus valdžios sektoriaus finansų kokybei ir pateikiamas Lietuvos pasiruošimas įveikti visuomenės senėjimo pasekmes, taip pat apžvelgiamos didelį poveikį valdžios finansams turėsiančios struktūrinės reformos. Joje taip pat pateiktas ekonomikos ciklo poveikio valstybės finansams įvertinimas.
LSDP pranešimas spaudai