Prisiminti Lietuvai reikšmingas datas netradiciniu būdu niekada nebus per daug
Renata Jaskelevičienė,
„Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytoja
Beveik prieš mėnesį minėjome Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo metines, o kovą, lenktyniaudami su parskrendančiais paukščiais, vos spėdami suktis darbų verpete, pasitikome dar vieną gimtajai šaliai reikšmingą įvykį – Nepriklausomybės atkūrimo sukaktį. Minėti šias reikšmingas datas mus įpareigoja suvokimas, jog būtent mūsų karta atsakinga už tėvynės ateitį, už jos taurios, herojiškos praeities puoselėjimą, už dorovinių, etinių normų skiepijimą vaikams, vaikaičiams. Džiugu, kad vis dažniau tokias sukaktis paminime netradiciniu būdu – apie tai šįmet mokiniai skatinami pasamprotauti ir 10 klasės mokinių PUPP lietuvių kalbos egzamino dalyje žodžiu – viešajame kalbėjime. Tad ir „Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenė nelieka abejinga kvietimui, įsipareigojimui minėti šią svarbią tautai šventę.
Mokiniai džiaugiasi, dar kartą paminėję Lietuvai svarbią sukaktį netradiciniais renginiais – toks buvimas kartu, bendrystė padeda kurti bei puoselėti draugiškus, šiltus, prasmingus santykius/„Saulės“ pagrindinės mokyklos archyvo nuotrauka
Beveik visą savaitę mažiausieji mokyklos mokiniai, vadovaujami klasės vadovų, kartais – mokinių klubo „Mes“ narių, organizavo įvairius konkursus, sportines varžybas. Tiesa, ruošimosi etapas buvo labai svarbus ir atsakingas, mat teko pasikartoti svarbiausias istorines datas, asmenybes, jų biografiją, reikšmingiausių įvykius priežastis bei pasekmes… Visų šių žinių prireikė itin populiariais tapusiuose istoriniuose „protmūšiuose“. Tokiame atsakingame renginyje susikauti ir savo erudiciją parodyti nepabūgo net pirmokai, kurie į renginį „Lietuva – mano Tėvynė“ atskubėjo, prieš tai įveikę nelengvas užduotis klasėje. Ten ir paaiškėjo, kas geriausiai Lietuvos istoriją, kultūrą išmano – tuomet šeši gudruoliai iš kiekvienos klasės dalyvavo II-ajame etape aktų salėje.
Istoriniuose „protų mūšiuose“ rungėsi ir antrokų, ir ketvirtokų komandos: štai antrųjų klasių mokiniams renginį vedė septintokės – Jana ir Gerda, kurios prieš mėnesį tokią ,,pramogą“ jau organizavo 6 klasių mokiniams, taigi turi net ir sceninės patirties. Antrųjų klasių mokiniai – istorinių varžytuvių dalyviai – susiskirstė į komandas, kurias pavadino „Boružėlių“, „Žiogelių“, „Bitučių“, „Drugelių“ vardais. Dalyviams teko sudalyvauti įvairiausiose rungtyse: teko ir istorines asmenybes, šalis, miestus iš trumpo apibūdinimo atpažinti, ir kryžiažodį išspręsti, ir Lietuvą „sudėlioti“. Smagiai vaikai spėliojo animacinių filmų personažus, o dar smagiau ir gyviau dainas tądien dainavo… Ketvirtokai savo renginį padalijo į spalvotus „turus“, o kiekvienas iš jų turėjo po reikšmingą pavadinimą: „Kalba“, „Istorija“, „Įžymūs žmonės“. Ir klausimai bei užduotys vyriausiųjų pradinukų buvo daug „rimtesni“ – čia ir tūlas suaugęs turėtų gerokai pamąstyti, galvą pasukti, nes tarp atsakymų skambėjo Jono Jablonskio, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, Antano Baranausko pavardės… Ketvirtokai, renginio dalyviai, tądien savo krūtines iškilmingai papuošė tautinių juostelių simboliais, o „protmūšyje“ buvo ypač susikaupę, atsakingi – taip išreikšdami savo pagarbą ir meilę Tėvynei… O štai mažieji priešmokyklinukai savo jėgas, entuziazmą išmėgino sportinėse estafetėse, kurios ugdo jaunųjų Lietuvos piliečių ištvermę, atkaklumą ir ryžtą – šios savybės labai reikalingos augančiam, bręstančiam žmogui.
Na, o sukakties paminėjimo įvykių kulminacija tapo tradicinės Bendruomenės sportinės varžybos, kuriose „susikauna“ tėvelių, mokytojų bei mokyklos darbuotojų ir mokinių komandos. Šįkart šventinis vakaras buvo šurmulingas ir permainingas, nes trejetas komandų rungėsi estafečių varžybose ir atliko įvairiausias užduotis: vienos iš jų privertė pačius dalyvius, o ir žiūrovus smagiai kikenti, pvz., buvo tikrinami dalyvių sugebėjimai storomis kumštinėmis pirštinėmis „varytis“ krepšinio kamuolį – tokių įgūdžių mums būtų pavydėjęs pats krepšinio karalius Arvydas Sabonis; antrąkart buvome patikrinti rengimosi/nusirengimo užduotyje – kas greičiau vaikiškus sportinius šortus ant savųjų apsimaus… Tiesa, kiaušinio tądien nešti neteko, užtat didelį krepšinio kamuolį ant teniso raketės – ir dar siauru „tilteliu“ tekini nuskraidinome… Akies ir rankų taiklumą bei stiprumą dalyviai išbandė smiginio, lanko ir baudų mėtymo varžybose. Čia Fortūna buvo palanki mokytojams, tačiau jiems sėkmės pritrūko estafetėse. Susumavus visus to vakaro rezultatus, paaiškėjo, kad nugalėtojų taurę ir I-osios vietos medalius išsineša tėvelių komanda – ne tik sportiška, bet ir labai šauni, džiaugsminga, jaunatviška! Antrąja vieta džiaugėsi 6b klasės mokiniai, mat būtent jiems buvo patikėta tą vakarą garbingai atstovauti mokiniams iškilmingose Bendruomenės sporto varžybose. O pralaimėtojų nebuvo – III-osios vietos medaliais pasipuošė ir mokyklos mokytojų bei darbuotojų komanda, pasiryžusi kitąmet siekti sportinių aukštumų.
Džiaugiamės, dar kartą paminėję Lietuvai svarbią sukaktį netradiciniais renginiais – toks buvimas kartu, bendrystė padeda kurti bei puoselėti draugiškus, šiltus, prasmingus santykius. Tokiu bendravimu turi būti grindžiamas visų Lietuvos institucijų, bendruomenių, kiekvieno piliečio gyvenimas.