Vijūnėlės parkas

Praėjusių metų rudenį Druskininkų savivaldybei įgyvendinus projektą „Vijūnėlės parko atnaujinimas“, buvo rekonstruotas Vijūnėlės parkas, įsikūręs tarp dviejų garsiausių kurorto vandens telikinių Druskonio ežerėlio ir Vijūnėlės tvenkinio. Neatpažįstamai pasikeitęs parkas savo grožiu ir jaukumu itin traukia druskininkiečius ir kurorto svečius praleisti laisvalaikį ir tapo viena iš populiariausių aktyvaus poilsio vietų kurorte.
Projekto metu parko teritorijoje atnaujinti bei naujai įrengti 4,5 km. ilgio dviračių takai, pastatyta 10 medinių lieptų, įrengti modernūs vieši tualetai, 2 dušai, sukurtos jaukios poilsio erdvės, vaikų žaidimo aikštelė. Be to atnaujinti parko želdynai ir gėlynai, paplūdimys, gelbėjimo postas, įrengta tinklinio aikštelė, renovuoti seni bei pastatyti nauji šiuolaikiški suoliukai, itin derantys prie parko kraštovaizdžio. Parko aplinką itin puošia mažosios architektūros elementas – besikaunančių avinų skulptūra. Privačiomis lėšomis buvo įrengta vasaros kavinė, kurioje svečiai vasarą galės pasivaišinti šviežios žuvies patiekalais. Lankytojus džiugina nauji pasivaikščiojimo takai ir romantiškai apšviestos parko erdvės.
Šį pavasarį parką nupalvino žydinčių narcizų jūra, kurių čia praėjusių metų rudenį susodinta net 130 tūkstančių, o artimiausioje ateityje čia ketinama įkurti ir japoniškų sakurų alėją. Vijūnėlės parkas savo grožio ir jaukumo dėka dažnai miesto svečių prilyginamas išpuoselėtiems Šveicarijos kurortų parkams.
Senųjų gydyklų parkas
Praėjusių metų pabaigoje Druskininkų savivaldybė baigė ir kito kurorto puošmena pretenduojančio tapti „Senųjų Gydyklų parko” rekonstrukciją, kuriame druskininkiečiai ir miesto svečiai galės ne tik romantiškai leisti laiką parko teritorijoje įrengtose poilsio oazėse, bet taip pat grožėtis įspūdingo dydžio “žėrinčiu, šokančiu bei grojančiu” fontanu.
Savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pasidžiaugė, kad gavus finansavimą bendram Druskininkų ir Augustavo miestų parkų atnaujinimo projektui įgyvendinti, už beveik 7 milijonus litų programos lėšų buvo iš esmės sutvarkyta parko aplinka. „Tai miesto centrinis parkas, todėl sutvarkyti jį privalome – juk tai Druskininkų veidas. Visai šalia Druskininkų gydykla, Vandens parkas, viešbučiai, Nemuno prieplauka – objektai, kurie pritraukia didelius poilsiautojų srautus. Tad šio parko sutvarkymas buvo būtinas“, – kalbėjo meras R. Malinauskas, paklaustas apie šio projekto svarbą.
Seniausiuose Europos kurortuose centriniai parkai paprastai yra įsikūrę ten, kur yra pirmoji miesto gydykla. Kaip jie yra prižiūrimi ir puoselėjami, nuo to priklauso kurorto įvaizdis žvelgiant atvykstančių turistų akimis. Puikiai sutvarkytas centrinis miesto parkas – tarsi vizitinė kurorto kortelė. Druskininkų Senųjų gydyklų parkas įsikūręs pačioje miesto širdyje yra istorinis parkas, kuris taip pat susiformavo aplink centrinę kurorto gydyklą.
Įgyvendinus šį projektą Senųjų Gydyklų parke buvo nutiesti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai įrengti jaukūs suoliukai poilsiui, parką papuošė modernus stilingi šviestuvai. Taip pat atnaujintos visos parko vejos, pasodinti nauji želdiniai ir gėlynai, visiškai rekonstruotas „Grožio“ šaltinis, sutvirtinti Nemuno upės krantinės šlaitai.
Jau šią vasarą druskininkiečius ir kurorto svečius nustebins parke įrengtas muzikinis fontanas, kuris įsijungs tam tikru nustatytu metu ir pradžiugins parko lankytojus įspūdingu vandens, muzikos ir šviesos šokiu. Šis modernus fontanas galės būti valdomas net mobiliuoju telefonu – pasirinkus šalia esančiame terminale norimą muzikinį kūrinį, jį bus galima užsisakyti. „Mobiliuoju telefonu kūrinį bus galima užsakyti iš bet kurio šalies ar užsienio šalies miesto. Planuojama paslaugos kaina – iki 10 litų, gali būti, kad susidarys net norinčiųjų eilė.
Bendra investicija į šiuos kurorto parkus siekia beveik 9 mln. Lt: į Vijūnėlės parką investuota 2,4 mln. Lt, o į Senųjų Gydyklų – 6,2 mln. Lt.

Agnė Petrauskaitė
Druskininkų savivaldybės administracijos Vyriausioji specialistė (viešieji ryšiai)
Nuotraukos: L. Rekevičienės