„Žibutėje“ – draugystės mėnuo

Nesuskaičiuosi, kiek kartų vaikai ištaria vieni kitiems „Aš su tavim nedraugausiu!“… Būna tiesiog liūdna, kai nelieka draugų… O kas yra draugas? Kaip juo tapti? Kas ta draugystė?

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo, tad visą mėnesį mūsų darželyje buvo gvildenamos draugystės, bendravimo temos, vykdomi prevenciniai renginiai, atliekamos užduotys, organizuojami susitikimai. Atsakymų ieškojome, žaisdami, kalbėdami ar būdami tiesiog šalia vieni kitų, mokydamiesi sutarti.

Jaunesniųjų grupių vaikai dalyvavo projekte „Draugui ranką tiesiu“. Draugaudami su darželio vaikais, bendrose veiklose mažieji kalbėjo apie draugystę, atliko užduotis, kartu žiūrėjo filmuką „Didžiausias draugas“. Vaikai piešė pačią gražiausią savo šypseną, kurią dovanojo visiems draugams.

Mūsų darželyje vykdoma socialinio emocinio ugdymo programa „Kimochis“ (japonų kalboje – „jausmas“). Vaikai žaisdami su kimochi lėlėmis, mokosi pažinti jausmus, bendrauti. Puikūs bendravimo įgūdžiai yra socialinių emocinių kompetencijų pagrindas. Matome vaikų pažangą, todėl mielai sutikome dalyvauti VšĮ Pozityvaus ugdymo instituto, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacijos „Edukatoriai.lt“ komandos draugiškoje socialinio emocinio ugdymo olimpiadoje „Dramblys“ darželiams ir pradinėms klasėms. Trečiąją kovo savaitę paskyrėme olimpiados užduotims.

Šis mėnuo gražus ir šiltais susitikimais. Nuoširdžiai dėkojame savo draugams, Viečiūnų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriui „Linelis“, kurio išradingos, kūrybingos, darbščios, empatiškos ir mylinčios vaikus darželio auklėtojos pakvietė mus į svečius pažiūrėti spektaklį pagal Š. Baltrušaitienės knygą vaikams „Kaip zuikis jausmus pažino“. Tai istorija apie zuikį, kurį pagrobia varna. Kad grįžtų namo, jis turi pereiti mišką, o jame sutikti gyventojai supažindina su skirtingu jausmu. Vaikai suprato, kad blogų jausmų nėra – visi mes ir pykstame, ir verkiame, ir juokiamės. Svarbu mokėti juos įvardinti ir neslopinti. Vaikai patyrė puikią pamoką: mokėsi ne tik emocijų pažinimo, bet ir empatijos. Tai irgi yra labai svarbu.

Džiaugiamės, kad „Saulutės“ grupės vaikus pasikvietė „Atgimimo“ mokyklos bendraamžiai. Vaikai ne tik aplankė mokyklą, bet ir kartu žaidė su savo būsimais bendraklasiais.

Vyresniųjų grupių vaikai dalyvavo viktorinoje „Kaip užauginti draugystę“. Klausimai buvo tikrai nelengvi, bet kartu svarstydami, vertindami įvairias situacijas, mokėmės draugiškumo, pasitikėti šalia esančiu suaugusiu, gerbti ir vertinti draugą.

Ačiū visiems už draugystę!

Viečiūnų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriui „Linelis“ auklėtojos pakvietė pažiūrėti spektaklį pagal Š. Baltrušaitienės knygą vaikams „Kaip zuikis jausmus pažino“/Lopšelio-darželio „Žibutė“archyvo nuotrauka

Jolita Balčiuvienė,

lopšelio-darželio „Žibutė“ socialinė pedagogė