Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filiale mokiniai pristatė rūbų kolekciją „Žiema. The end“

Vasario 28 d. Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filiale (VŽDRMC) surengtas siuvinių gamintojo specialybės mokinių kurtos kolekcijos „Žiema. The end“ pristatymas. Kolekcija sudaryta iš 12 modelių simbolizuoja paskutiniąją žiemos dieną ir ateinantį ilgai lauktą pavasarį. Rūbų kolekcija sukurta, vadovaujant vyr. siuvimo profesijos mokytojai Vidai Basalykienei ir vyr. dailės mokytojai Astai Jereminienei. Kiekvieną drabužių ansamblį papildė tik jam skirti aksesuarai, sukurti pačių mokinių rankomis. Kolekcija pasiūta iš tikrai sudėtingo „ribo“ trikotažo audinio, skirto drabužių detalių apdailai. Kiekvienam siuvėjo profesijos siekiančiam mokiniui svarbi ne tik teorija, bet ir galimybė pritaikyti savo žinias praktiškai. Kurdami kolekciją, mokiniai turėjo puikią praktikos galimybę ir parodė, kad yra pasiruošę dirbti.

Birželio mėnesį siuvinių gamintojo specialybę baigs dar penkiolika mokinių. Pabaigę mokymus pagal siuvinių gamintojo profesinę programą, mokiniai sugeba ne tik pasiūti drabužį, išmano žmogaus kūną ir proporcijas, supranta, kada ir kodėl jos kinta, kaip su jomis dirbti, kad klientas atrodytų geriausiai. Mokiniai įgyja žinių apie šios kartos audinius, jų priežiūrą, sudėtį, derinimą tarpusavyje, išmoksta derinti spalvas, kartu ugdydami ir meninį skonį, prisitaiko prie šiuolaikinės mados tendencijų. Visiems, kuriuos domina siuvėjo specialybė, primename, kad šiemet taip pat vyks priėmimas į profesinę siuvėjo modulinę programą.

Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filialas siūlo įgyti ir kitas aktualiais miestui specialybes pagal naujausias sertifikuotas modulines programas: virėjo (2 metai), padavėjo ir barmeno (1,5 metų), automobilių mechaniko (2 metai), siuvėjo (2 metai), staliaus (2 metai), svečių aptarnavimo darbuotojo (1,5 metų). Neturintiems kvalifikacijos mokslas yra nemokamas. Taip pat suteikiamos galimybės praktikai užsienyje.

2018 m. rugsėjo 2 d. po reorganizavimo prie Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro buvo prijungta Druskininkų amatų mokykla. Šiuo metu VŽDRMC – vienintelis mokymo centras Druskininkuose, galintis pasiūlyti naujausias profesines modulines programas, atsižvelgiant į miestui reikalingų specialistų poreikį. Mokymai vyksta Vilniaus al. 30 ir Gardino g. 45 (buvusi Amatų mokykla). Druskininkų filiale yra puiki mokymo bazė, dirba labai gerai savo sritį išmanantys profesijos mokytojai, siūloma įdomi užklasinė veikla.

Visus, norinčius mokytis, kviečiame nuo birželio 1 d. teikti prašymus svetainėje lamabpo.lt arba ateiti į mokymo centrą, esantį Vilniaus al. 30, ir užpildyti prašymus, padedant pirminio mokymo specialistams.

Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filiale (VŽDRMC) surengtas siuvinių gamintojo specialybės mokinių kurtos kolekcijos „Žiema. The end“ pristatymas/Asmeninio archyvo nuotraukos

Užsakymo Nr. MDR-195-03