Švietimo centro pedagoginėje psichologinėje tarnyboje – vasaros saviugdos užsiėmimai

Visą birželio mėnesį Druskininkų švietimo centro pedagoginėje psichologinėje tarnyboje surengti „Vasaros saviugdos užsiėmimai jaunimui“, organizuoti pagal Druskininkų savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo programą mokinių atostogų metu. Saviugdos užsiėmimų metu paaugliai bandė visapusiškai pažinti save, o įgytos žinios jaunuoliams padės kontroliuoti savo emocijas ir kūną, taip pat formuoti sveikatos stiprinimo, saugojimo ir kūno tobulinimo sąmpratą. Visų užsiėmimų metu jaunuoliai išbandė kelias skirtingas natūralias technikas ir sužinojo, kaip, jas naudojant, padėti sau.

Savęs pažinimą užsiėmimų dalyviai pradėjo nuo aromaterapinės kvapų edukacijos. Paaugliai išmėgino Nerolio, Santalo, Bergamotės ir dar daug kitų eterinių aliejų kvapų. Sužinojo, kuris eterinis aliejus gali pakelti nuotaiką, pakeisti kavos puodelį.

Vėliau jie išbandė jogos ir kvėpavimo praktikas. Užsiėmimus vedusi charizmatiškoji specialistė Monika iš Kauno paaugliams pasakojo apie jogą, stebuklingą kvėpavimą ir kūno-proto jungtį.

Kituose birželio mėnesio užsiėmimuose mokiniai turėjo galimybę pasinerti į garso ir meno terapijas. Su garsais supažindinusi lektorė Rasa Urbonienė iš Alytaus sakė, kad garsas neturi sienų ir paliečia kiekvieną. Tuo įsitikino ir užsiėmimų dalyviai, kurie po praktikos susijaudinę dalinosi savo įspūdžiais. Mandalų specialistė Henrieta pasakojo apie spalvų ir piešimo galią.

Linksmai ir jaunimui suprantamai apie emocijas ir streso valdymą paskaitą-diskusiją vedė psichologė Jona Kirkauskienė.

Užsiėmimų metu paaugliai lavino savo bendravimo įgūdžius, mokėsi gerbti kitą žmogų, dirbti grupėje. Jaunimas turiningai ir saugiai praleido dalį vasaros atostogų, o įgytas žinias galės pritaikyti savo kasdienybėje ir taip įveikti įvairias emocijas – stresą, nerimą, agresiją, blogą nuotaiką, apatiją ir kitas – natūraliais būdais.

Šie užsiėmimai jaunuoliams suteikė žinių, kaip būti sveikiems ir džiaugtis gyvenimu kiekvieną dieną.

Užsiėmimų metu paaugliai bandė visapusiškai pažinti save, o įgytos žinios jaunuoliams padės kontroliuoti savo emocijas ir kūną, formuoti sveikatos stiprinimo, saugojimo ir kūno tobulinimo sąmpratą/Druskininkų švietimo centro archyvo nuotraukos

 

Vita Bagdonavičienė,
Druskininkų švietimo centro PPT socialinė pedagogė