Švietimo centre – matematiniai galvosūkiai ir viktorina, skirta Žemės dienai

Kovo 14 dieną Švietimo centre paminėta Tarptautinė skaičiaus Pi šventė. Pi dieną populiaru sakyti iškilmingas kalbos skaičiaus garbei, bandoma įsivaizduoti pasaulį be Pi, sprendžiami matematiniai galvosūkiai ir mįslės, žaidžiami žaidimai.

Matematikos mokytoja Aldona Babarskaitė papasakojo skaičiaus Pi dienos istoriją, taip pat apie tradicinius mintino vardijimo čempionatus. Renginio dalyviai atsakė į viktorinos klausimus, gavo prizus. Muziką renginiui parinko informacinių technologijų mokytoja Edita Kibildienė.

Pi – iracionalusis skaičius, kurio apytikslė reikšmė yra 3,14. Pi diena (angl. Pi Day) – neoficiali kasmetinė šventė, skirta matematinei konstantai Pi paminėti. Matematikos mėgėjų Pi diena švenčiama kovo 14 d. („3/14“ datos formate „mėnuo/diena“), nes 3, 1 ir 4 yra π (Pi) pirmosios trys reikšmės.

Anglų kalba Pi tarimas sutampa ir su žodžio pyragas (angl. pie) tarimu; todėl yra tradicija Pi dieną švęsti suvalgant apvalų pyragą, papuoštą graikiška raide π ir Pi reikšmėmis. Švietimo centro mokiniai po viktorinos taip pat vaišinosi pyragu.

Kovo 20 dieną Druskininkų švietimo centre buvo paminėta Žemės diena, surengta integruota biologijos ir geografijos viktorina.

Renginį organizavo ir vedė chemijos mokytoja Gražina Kalesnykaitė ir biologijos mokytoja Daiva Vasiljevienė. Viktorinoje dalyvavo I-III gimnazijos klasių mokinių komandos. Viktorinos nugalėtojais tapo abi komandos, surinkusios po vienodą taškų skaičių.

Viktorinoje dalyvavę mokiniai dirbo komandoje, pagilino žinias apie gamtą, oro ir vandens taršą, atliekų perdirbimą ir ekologiją, diskutavo apie tai, kad kiekvienas gali prisidėti prie sveikesnės ir saugesnės aplinkos.

Druskininkų švietimo centre surengta Pi diena ir biologijos, geografijos viktorina Žemės dienai/Druskininkų švietimo centro archyvo nuotraukos

Parengta pagal

Druskininkų švietimo

centro informaciją