Socialinių mokslų savaitė „Atgimimo“ mokykloje

Kovo 4-8 dienomis mūsų mokykloje surengta socialinių mokslų savaitė. Ją organizavo tikybos, istorijos, geografijos bei etikos mokytojai.

Savaitė prasidėjo nuo kovo 4-osios – šv. Kazimiero dienos. Tikybos mokytoja Zita Lapinskienė parengė įdomų video pristatymą apie šį Lietuvos globėją.

Salėje pertraukų metu kaip tik šurmuliavo Kaziuko mugė. Kokių tik gėrybių joje nebuvo!

Per ilgąsias pertraukas vieni atsakinėjo į linksmus istorijos viktorinos klausimus, kiti žaidė seną ir nepelnytai primirštą žaidimą „Klasės“. Fojė aidėjo nuo mokinių emocijų.

Kitą dieną smagiai nusiteikę šeštokai įsitraukė į „Kahoot“ interaktyvią istorijos viktoriną. Šis žaidimas reikalauja susikaupimo, greitos reakcijos ir, žinoma, istorijos žinių. Tai skatina mokinius būti smalsiems ir gebėti praktiškai pritaikyti savo žinias.

Kovo 6 dieną mokyklos aktų salėje organizuotos netradicinės istorijos pamokos „Linksmasis istorijos labirintas“. Jas parengė ir vedė mokytojos metodininkės Lijana Lukošiūnienė ir Danutė Platūkienė. Klasių komandos keliavo istorijos labirintu, atsakydamos į įdomius klausimus ir atlikdamos kūrybines užduotis. „Linksmasis istorijos labirintas“ buvo įveiktas, o mokiniai pagilino savo gebėjimus.

Per ilgąją pertrauką visų dėmesį prikaustė mokyklos fojė sustoję ir rankomis susikibę mokiniai. Taip buvo prisiminti istorijos faktai, atvedę mus į Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dalyviai gavo vokus su išradingomis užduotimis. Kitą pertrauką jie buvo laukiami su dar išradingesniais atsakymais. Prisiminėme tautinių simbolių grąžinimą, Persitvarkymo Sąjūdžio suvažiavimą, mitingą prie Adomo Mickevičiaus paminklo, Katedros grąžinimą tikintiesiems bei kitus istorijos faktus. Kompoziciją bei viktoriną kartu su mokiniais parengė etikos mokytojas Saulius Lukošiūnas.

Kovo 7-ąją mokyklos aktų salėje surengtas parodos „Šaulys – Tėvynės labui“ pristatymas ir paskaita apie Lietuvos bei Druskininkų šaulių organizacijos veiklą. Ramūnas Šerpatauskas pasidžiaugė, kad šauliai – tautos veidrodis, jie pasirengę ginti Tėvynę be jokio atlygio. Šaulių kuopos vadas kvietė visus norinčius jungtis prie jaunųjų šaulių organizacijos.

Tą dieną per pertraukas mokyklos fojė mokiniai skaitė legendas bei padavimus. Klausytojai galėjo mintimis nusikelti į praeitį menančius laikus, o aktyvesnieji – spręsti istorijos ir geografijos kryžiažodžius, laiptažodžius, rebusus.

Kovo 8-ą kvietėme prisijungti prie pilietiškumo iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“. Ratu sustoję mokiniai, mokytojai ir auklėtojai tarsi įkūnijo tautos bendrystę ir vienybę. Visus dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Danutė Časienė, linkėdama būti laisviems, laimingiems, aktyviems lietuviams ir kur bebūtume prisiminti savo Tėvynę.

Ratu sustoję mokiniai, mokytojai ir auklėtojai tarsi įkūnijo tautos bendrystę ir vienybę/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Socialinių mokslų savaitės renginius baigėme geografijos mokytojos metodininkės Staselės Kirkliauskienės organizuotu Protų mūšiu „Ką žinai apie Lietuvą?“, kuriame varžėsi ne tik mokinių, mokytojų, bet ir administracijos komandos. Joms teko įveikti net tris etapus ir atsakyti į dešimtį kiekvieno etapo klausimų. Sėkmė lydėjo visus: vieni pasisėmė žinių, kiti jas pasitikrino arba pagilino, treti tiesiog džiaugėsi prasminga veikla.

Socialinių mokslų savaitės metu organizavę įvairią veiklą, dar kartą įsitikinome, kad galima įdomiai mokytis bei švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Socialinių mokslų metodinės grupės vardu, Lijana Lukošiūnienė