Profesijų dieną – pažintis su įvairiomis specialybėmis

Balandžio 20 d. „Atgimimo“ mokykloje organizuotas Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro vykdomo projekto „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ renginys ,,Profesijų diena“. Projekto tikslas – didinti profesinio mokymo patrauklumą ir populiarinti mokymosi visą gyvenimą sampratą.
Renginyje, kuriame dalyvavo 8-10 klasių mokinių grupė, siekta supažindinti mokinius su darbo rinkoje populiariomis specialybėmis. Tądien mūsų mokykloje lankėsi verslininkai, skirtingų profesijų specialistai, profesijų mokytojai bei jų studentai. Veiklos buvo organizuotos 3 etapais. Pirmame etape aktų salėje mokiniai dalyvavo paskaitoje apie profesines mokyklas: sužinojo, kokių jų yra, kokios stojimo sąlygos. Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos personalo specialistė A. Šliožaitė-Snarskienė pristatė mokyklą, paklausiausias šiandienos darbo rinkoje profesijas, mokymosi ir tobulėjimo galimybes, praktinių stažuočių, bendradarbiavimo su verslo institucijomis svarbą. Mokiniai įdėmiai klausėsi UAB „Oetiker Lietuva“ vadovo Almanto Ratkaus pasakojimo apie darbą ir karjerą. Verslo atstovas papasakojo savo sėkmės istoriją, teigė, jog visko pradžia yra būtent mokykloje, jis motyvavo mokinius siekti tikslų, surasti mėgiamas veiklas, įgyvendinti idėjas, kurti, dirbti, mąstyti, veikti drąsiai ir ryžtingai.

Mokomosiose dirbtuvėse mokiniai galėjo betarpiškai bendrauti su ten besimokančiais mokiniais, profesijos mokytojais, susipažinti su įdomiomis specialybėmis/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Antrame etape mokiniai buvo suskirstyti į tris mišrias grupes ir keliavo susipažinti su trimis skirtingomis profesijomis, studijų kryptimis, kurios siūlomos Alytaus profesinio rengimo centre: IT specialisto, konditerio ir kirpėjo. Mokiniai turėjo galimybę praktiškai susipažinti su profesijomis, valdyti LEGO robotus, spausdinti daiktus 3D spausdintuvu. Kai kurie išsinešė ir savo pasigamintų suvenyrų: 3D spausdintuvu atspausdintų raktų pakabukų. Kirpėjo klasėje ir merginos, ir vaikinai, išklausę pasakojimo, kaip prižiūrėti plaukus, kokias priemones naudoti, kokiais įrankiais, prietaisais naudojasi kirpėjai, galėjo praktiškai išmėginti, kaip pinti kasas, formuoti šukuoseną, sukti garbanas ar tiesinti plaukus. Konditerio klasėje dvi žavios pirmakursės pristatė konditerijos gaminių dekoravimo subtilybes. Mokomosiose dirbtuvėse mokiniai galėjo betarpiškai bendrauti su ten besimokančiais mokiniais, profesijos mokytojais, susipažinti su įdomiomis specialybėmis, atrasti atsakymus į klausimus, kaip nuspręsti, ką pasirinkti, kas tinka, kokios galimybės tobulinti profesines ir bendrąsias kompetencijas mokykloje, verslo įmonėse, užsienyje praktinių stažuočių metu, kokie gebėjimai būtini norint įsidarbinti bei sėkmingai dirbti.
Trečiasis etapas – proto mūšis, kuris buvo parengtas, remiantis žiniomis, įgytomis profesijų pristatymo metu. Proto mūšio nugalėtojai, o taip pat ir į papildomą klausimą atsakę dalyviai laimėjo puikius prizus − pakvietimus-bilietus į apžvalginę kelionę keleiviniu keltuvu „Lynų kelias“ Druskininkuose. Nebuvo nuskriausti ir kiti dalyviai − visi gavo saldžius padėkos prizus bei pažymėjimus, liudijančius apie dalyvavimą šiame renginyje. Tikėtina, jog pažintis su įvairių profesijų ypatumais mokiniams padės atsakingai pasirinkti tolimesnį mokymosi kelią. Dėkojame Vilniaus kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro komandai, verslininkams, Alytaus profesinio rengimo centro komandoms už bendradarbiavimą.

Vilija Šimkonytė,
ugdymo karjerai mokytoja