Pasakų labirintais kartu su poete Zita Gaižauskaite

Balandžio 2-oji – žymiojo pasakų rašytojo H. C. Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną organizuojami vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygos kūrėjais. Leipalingio progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Liepaitė“ bendruomenė pakeliauti pasakų labirintais pakvietė žymią vaikų poetę Zitą Gaižauskaitę.

Tik atvykusi pas mus, poetė aplankė visas grupes, pabendravo su vaikučiais, kiekvienai grupei padovanojo po savo eilėraščių knygelę.

Vėliau visi sugužėjo į salę, kurioje visus sutiko Pepė Ilgakojinė. Darželio mažieji jai skundėsi, kad jiems nuobodu, neturi ką veikti. Pepė pasiūlė jiems išeitį – paimti į rankas knygą, ją paskaityti, pasigėrėti. Juk skaitydamas, tyrinėdamas, mąstydamas, žmogus gali prasiblaškyti ir maloniai praleisti laisvalaikį visada, visuose likimo vingiuose. Vaikus ji supažindino su įstaigoje esančiu įspūdingu Z. Gaižauskaitės knygų kraiteliu.

Poetės veidą papuošė šypsena, kai išgirdo vaikų deklamuojamas jos kurtas eiles. Patys aktyviausi vaikai tapo eilėraščių personažais ir kartu su poete linksmai keliavo atėjusio pavasario takais su Pepės Ilgakojinės įteiktu siūlų kamuoliu. „Keliautojus“ džiaugsmingai pasitiko senelė. Ir tik atsakę į jos pateiktus klausimus bei įvykdę visas užduotis, jie gavo teisę patekti į pasakų šalį. O pasakų šalyje jų laukė „Ropės“ personažai – darželio auklėtojos ir vyresniųjų grupių vaikai. Renginį vainikavo improvizacinės dainelės ir žaidimai.

Leipalingio progimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Liepaitė“ bendruomenė nuoširdžiai dėkoja gerbiamai poetei Z. Gaižauskaitei, kad nepabūgo tolimo kelio ir savo vizitu pradžiugino visus mažuosius skaitytojus. Vaikai liko sužavėti, jų veidus dar ilgai puošė šypsenos.

Leipalingio progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Liepaitė“ bendruomenė pakeliauti pasakų labirintais pakvietė žymią vaikų poetę Z. Gaižauskaitę/Aušros Aranauskienės nuotrauka

Ernesta Švitrienė,
Leipalingio progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Liepaitė“ auklėtoja