Netradicinė pamoka su olimpiniu čempionu Virgilijumi Alekna

Balandžio 30 d. „Atgimimo“ mokyklos aktų salėje surengta netradicinė pamoka, kurioje dalyvavo Virgilijus Alekna – lengvaatletis, disko metikas, 2000 m. ir 2004 m. vasaros Olimpinių žaidynių čempionas ir rekordininkas, dukart Pasaulio čempionas, Europos čempionas, nacionalinis čempionas ir rekordininkas, keturis kartus pripažintas geriausiu Lietuvos sportininku ir Pasaulio bei Europos geriausiu lengvaatlečiu. Taip pat dalyvavo LR Seimo narys, Zenonas Streikus, Druskininkų sporto centro direktorius Vilmantas Matkevičius bei Druskininkų švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Černiauskienė.

Pamoką-susitikimą pradėjo mokytojos Valės Šmitienės vadovaujami jaunieji šokėjai, atlikę smagų „Švarių rankyčių“ šokį. Mokyklos direktorė Danutė Časienė pristatė „Atgimimo“ mokyklos, garsėjančios sportiniais pasiekimais, 2015-2018 metų Sporto ir sveikatos ugdymo programą bei akcentavo svarbiausius jos įgyvendinimo aspektus. Kūno kultūros mokytojas Povilas Žarnauskas papasakojo apie formaliojo ir neformaliojo ugdymo derinimą, kai ugdomoji veikla vykdoma įvairiose miesto erdvėse: JUC‘e, K. Dineikos sveikatingumo parke, Sporto centre, Snow Arenoje, Druskininkų vandens parke. LR Seimo narys, disko metikas V. Alekna sudomino mokinius prisiminimais apie savo kelią į didįjį sportą, prasidėjusį kasdienine 2 km kelione pėsčiomis į pradinę mokyklą.

Sportininkas prisiminė ir savo norą sportuoti bet kokiomis sąlygomis, papasakojo, kaip susidomėjo lengvosios atletikos šaka – disko metimu Panevėžio sporto mokykloje. Olimpietis pasidalino mintimis apie Olimpines žaidynes ir laimėtus aukso bei bronzos medalius. Mokiniai svečiui pateikė įvairiausių klausimų: domėjosi pirmosiomis čempiono varžybomis, pasiektais rekordais, disko metimo technika. V. Alekna papasakojo apie vaikystės svajones, kurių viena – tapti čempionu – išsipildė. Svečias papasakojo ir apie savo vaikų sportinius pasiekimus: du sūnūs – jau disko metimo čempionai, dukra – lengvaatletė.

Mintimis pasidalino ir kiti svečiai – netradicinės pamokos dalyviai. LR Seimo narys Z. Streikus papasakojo apie savo mokyklinių metų sportinius pasiekimus, paragino mokinius savo sveikatos labui kuo daugiau judėti.

Druskininkų sporto centro vadovas V. Matkevičius pasidalino prisiminimais apie tai, kad jam yra tekę dirbti kūno kultūros mokytoju kaimo mokykloje, kurioje net nebuvo sporto salės, tad pamokas tekdavo vesti tiesiog koridoriuje. V. Matkevičius paragino mokinius aktyviau naudotis Druskininkų sporto aikštynais, dviračių takais, kitomis sportinės veiklos erdvėmis. Druskininkų švietimo skyriaus pavaduotoja L. Černiauskienė kalbėjo apie projektus, susijusius su vaikų lopšelių-darželių bei mokyklų aikštynais, druskininkiečių vaikų ir jaunimo galimybes Druskininkuose užsiiminėti įvairiomis sporto šakomis. Ji sakė, kad, ugdant Druskininkų vaikus ir jaunimą, sportinei jų veiklai skiriamas didelis dėmesys.

Mokytojas Jonas Jazepčikas, kuris buvo ir šios pamokos-susitikimo iniciatorius, pristatė mokiniams Lietuvos vaikų sportinio ėjimo čempionę Akvilę Orliukaitę.

Visi svečiai, atsakydami į klausimą apie tai, kas lemia svajonių išsipildymą, minėjo, kad svarbiausiai yra išsikelti tikslą ir, jo siekiant, nesustoti pusiaukelėje: sportas padeda stiprėti ne tik fiziškai, bet ir ugdo ištvermę, ryžtą, kitas charakterio savybes, kurių prireikia, siekiant didžiųjų savo gyvenimo tikslų. Susitikimo pabaigoje direktorė D. Časienė pakvietė į antrą pamoką – sportinei veiklai skirtose mokyklos erdvėse. Sporto salėje susirungė jaunosios kartos komanda su olimpiečio, Seimo nario ir mokytojų rinktine. Šios pamokos paskatino mokinių pasiryžimą atkakliai siekti savo tikslo, nebijoti pirmųjų nesėkmių ar pralaimėjimų.

Juk tik atkaklumu ir ryžtu kiekvienas pasiekiame svajones: dideles ar mažesnes, tačiau – savo!

 

„Atgimimo“ mokykloje surengta netradicinė pamoka su olimpiniu čempionu V. Alekna/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Jūratė Šalengienė,
„Atgimimo“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja