Mokymosi aplinka Druskininkuose – viena iš kokybiškiausių Lietuvoje

Praeitą savaitę išleistame gegužės mėnesio žurnalo „Reitingai“ numeryje pateikiamas geriausių šalies švietimo ir aukštojo mokslų įstaigų vertinimas. Žurnalo rengėjai sudarė savivaldybių reitingą ir pagal mokinių savijautos, pagalbos, stojimo į nemokamas studijų vietas ir kitus svarbius parametrus. Tarp 60-ies savivaldybių reitinge Druskininkų savivaldybė yra pirmoje vietoje. Mokymosi aplinka Druskininkuose yra viena iš kokybiškiausių, o abiturientų pasiekimai – vieni iš aukščiausių visoje šalyje. Į pirmąjį penketuką taip pat patenka Vilniaus, Jonavos, Palangos bei Kėdainių miestų savivaldybės. Pagal atliktas apklausas Druskininkų savivaldybėje vaikai ir gerai mokosi, ir gerai jaučiasi – taip jaučiasi daugiau nei 55 proc. mokinių.

Druskininkų „Ryto“ gimnazija kiekvienais metais reitingų lentelėje palaipsniui kyla. Pateiktame 2019 metų gimnazijų reitinge Druskininkų „Ryto“ gimnazija yra 43 vietoje iš 359 gimnazijų, kurios nevykdo mokinių atrankų. Lietuvos gimnazijų reitingas buvo sudaromas, skaičiuojant visų abiturientų, 2018 m. baigusių konkrečią gimnaziją, kiekvieną valstybinį brandos egzaminą: lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, anglų kalbos, matematikos, informacinių technologijų, fizikos, chemijos, biologijos, geografijos balų vidurkius. Taip pat remtasi Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, vertinta, kiek dvyliktokų konkrečius brandos egzaminus išlaikė šimtukais.

Kaip teigė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, mokinių pasiekimai priklauso ne nuo savivaldybės dydžio, bet nuo mokytojų, mokinių ir tėvų motyvacijos bei bendro darbo: „Pirmiausia norėčiau pasidžiaugti ir padėkoti savivaldybės švietimo įstaigų darbuotojams ir tėveliams, dedantiems visas pastangas, kad vaikai norėtų mokytis ir siekti aukštų rezultatų. Rezultatai džiugina. Ir labai svarbu, kad mokiniai gerai jaučiasi mokymosi įstaigose, tai lemia ir gerus mokinių pasiekimus.“

Žurnale „Reitingai“ Druskininkų savivaldybė pristatoma, kaip gerosios praktikos pavyzdys. Ji buvo viena iš nedaugelio savivaldybių, sutvarkiusių mokyklų tinklą. Šiandien čia veikia tik 5 mokyklos. Leidinio pakalbintas meras Ričardas Malinauskas akcentavo, kad pertvarkytas mokyklų tinklas gerina mokinių rezultatus: „Sutvarkyti mokyklų tinklą prieš dešimt metų nebuvo lengva, kilo daug nepasitenkinimo, pykčio. Bet dabar rezultatu tikrai džiaugiamės – pinigai panaudojami efektyviau, nebereikia šildyti pustuščių didelių pastatų, vaikai iš kaimų mokomi aukštesnio lygio įstaigose. Jeigu to nebūtume padarę, šiandien turėtume mokyklų, kuriose mokytųsi po penkis vaikus. Iš tiesų mokyklų tinklo optimizavimas nepopuliarus būna tik iš pradžių, kai tėvai išgirsta, kad vaikui į mokyklą teks eiti ne 500 metrų, o važiuoti geltonuoju autobusiuku dešimt kilometrų. Bet vėliau, kai pamato geros mokyklos privalumus, atsiveriančias galimybes, ne tik nustoja piktintis, bet ir ima džiaugtis. Todėl savivaldybių atstovams, kurie dar tik vykdys mokyklų tinklo pertvarką, labai rekomenduočiau nuvežti tėvus į tas mokyklas, į kurias jų vaikai bus vežiojami geltonaisiais autobusiukais, ir viską aprodyti, leisti pabūti. Įtampos iš karto sumažės“.

Meras R. Malinauskas pasidžiaugė, kad Druskininkų savivaldybėje yra gerai išvystyta švietimo sistema, optimizuotas švietimo tinklas, mokinių pasiekimai džiugina, o tai įpareigoja dirbti dar geriau ir siekti dar geresnių rezultatų.

Kaip informuoja žurnalas „Reitingai“, mokymosi aplinka Druskininkuose yra viena iš kokybiškiausių, o abiturientų pasiekimai – vieni iš aukščiausių visoje šalyje/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Žurnalo „Reitingai“ duomenimis, 60-ies savivaldybių reitinge Druskininkų savivaldybė yra pirmoje vietoje

Druskininkų  savivaldybės informacija