„Kosminis ekspresas“ – ateities skraidantis aparatas

„Skraidančių aparatų – pirmųjų oro balionų, sklandytuvų – aušroje vyko daug kūrybinių bandymų. Mintis guldavo į brėžinius, jie būdavo perkeliami į medžio ir audinio modelius, o paskui juos pilotuodavo tikri drąsuoliai… Kiekviena karta aviacijos pionierių žinias ir idėjas papildo, tobulina technologijas. Naujausių modelių balionai ne kybo virš smalsuolių, o plaukia per plačiąsias padanges aplink Žemę. Žaisliniai sklandytuvėliai tapo įvairiausių formų ir dydžių dronais. Medieną pakeitusios itin lengvos, subalansuotos medžiagos pakėlė lėktuvus neįsivaizduojamai aukščiau ir suteikė galingus sparnus tikrąja prasme. Taigi, kokia aviacijos ateitis? Panašu, kad vienintelė riba – kūrėjų fantazija“, – štai tokio kvietimo įkvėpti ir paraginti pasidalinti savo mintimis apie tai, kaip žmonijos aistra skraidyti užvaldo erdves, V. K. Jonyno dailės skyriaus jaunieji menininkai leidosi į atradimų kelionę. O nukeliauti pavyko labai toli. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokinė Emilija Krušaitė tapo Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) piešinių konkurso „Ateities skraidantys aparatai“ laureate. Trečioji vieta 6-9 metų amžiaus grupėje Emilijai skirta už piešinį „Kosminis ekspresas“.
Nuo 1986 metų Tarptautinė aeronautikos federacija Šveicarijoje, Lozanoje organizuoja tarptautinius mokinių piešinių konkursus, kuriuose dalyvauja 6-17 m. vaikai ir jaunimas iš įvairių pasaulio šalių.
Nacionaliniame konkurso etape atstovauti Lietuvai iš viso buvo atrinkti ir tarptautinei komisijai pateikti devyni darbai. Lietuvaičiams atstovavo Emilijos darbas, kiti laimėtojai – iš Amerikos, Kinijos, Baltarusijos, Suomijos, Rusijos.
Kas žino, ar Emilijos kurtas Kosminis ekspresas netaps ateities realybe? Sveikiname ir džiaugiamės autorės bei jos mokytojos Gulnaros Kupčinskienės sėkme.

 

M. K. Čiurlionio meno
mokyklos informacija