Įsibėgėja Kurortologijos projektas

Trečiadienį vykusios šeštosios pamokos metu „Atgimimo“ mokyklos 8a klasės mokiniai dalyvavo pirmojoje kurortologijos pamokoje, kurią vedė Druskininkų gydyklos vadovas Kęstutis Ramanauskas.

Šios neįprastos pamokos iniciatorė – Druskininkų savivaldybė. Pirmojoje kurortologijos pamokoje dalyvavusi Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėja-savivaldybės gydytoja  Evelina Raulušaitienė, sveikindama mokinius, teigė, jog jie turės unikalią galimybę susipažinti su kurortologijos sistema, mūsų kurorte teikiamomis galimybėmis, nauda žmogaus sveikatai, bus išsklaidyti mitai, jog kurortas skirtas tik čia atvažiuojantiesiems.

Mokyklos direktorė Danutė Časienė džiaugėsi nauja galimybe mokiniams pažinti Druskininkus iš esmės – ne tik sužinoti, kokios paslaugos pas mus teikiamos, bet ir jas „pačiupinėti“, patiems  pamatyti natūralius gamtinius išteklius, išmokti taisyklingai naudotis sveikatinimo procedūromis, gauti daug išsamios informacijos.

„Atgimimo“ mokyklos 8a klasės mokiniai dalyvavo pirmojoje kurortologijos pamokoje, kurią vedė Druskininkų gydyklos vadovas K. Ramanauskas/Roberto Kisieliaus nuotraukos

Pagrindinis projekto mokytojas – Druskininkų gydyklos vadovas K. Ramanauskas pirmąją pamoką linksmai ir įtaigiai supažindino mokinius su Lietuvos nacionaline sveikatos sistema, kalbėjo apie karjeros galimybes, mokymosi laiką. Pamokos pabaigoje jaunieji klausytojai teisingai atsakė į kone visus penkis pamokos klausimus.

Kita pamoka tema „Mineraliniai vandenys“ bus organizuota Gydyklos erdvėse.  Iki šv. Kalėdų laukia daug įdomių susitikimų – mokiniams reikės pasidomėti purvo procedūrų poveikiu, sužinoti, kodėl vaikai negali nusipirkti šios procedūros; jie pamatys durpynus ir kaip jie tampa priemone žmonių gydymui. Ar atliekami purvo, mineralinių vandenų tyrimai? Kokia pirčių nauda ir kaip taisyklingai jomis naudotis? Kada ir kam reikalinga fizioterapija? Ar galima/verta pačiam nusipirkti ir susidėlioti procedūras, be gydytojo palaiminimo, ar ne? Laukia daug klausimų ir daug  atsakymų…

Visi aštuntokai baigs pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį, giliau ir išsamiau pažindami mūsų kurortą.

 

„Atgimimo“ mokyklos informacija