Gardino ir Druskininkų mokyklas vienija ilgametė draugystė

Atvira, draugiška, jauki šypsena, atviros ir gyvenimu besidžiaugiančios akys, nuoširdumu spinduliuojantis veidas, malonus pasitikimas, globa. Sutikimo ir priėmimo džiaugsmas, dalijimasis viskuo, ką turiu. Kuklus pasididžiavimas darbo rezultatais, bendryste tarp Lietuvos ir Baltarusijos miestų, mokyklų. Taip mus, „Saulės“ mokyklos mokytojus ir gausų būrį mokinių, šiltą penktadienio rytmetį pasitiko projekto partneriai – Gardino 18-osios vidurinės mokyklos bendruomenės nariai, padovanoję muzikines dovanas ir pažadinę norą sugrįžti į šį seną miestą dar ne kartą.

„Saulės“ mokyklos mokytojus ir gausų būrį mokinių pasitiko projekto partneriai – Gardino 18-osios vidurinės mokyklos bendruomenės nariai/„Saulės“ pagrindinės mokyklos archyvo nuotrauka

Graži ir prasminga dviejų mokyklų bendrystė tęsiama jau septynerius metus. Per šį ilgą laikotarpį mokyklų bendruomenės dalijosi prasmingomis veiklomis, sumanymais, rengė ir įgyvendino mini projektus, organizavo edukacines išvykas, sportines varžytuves, istorines viktorinas, meninius pasirodymus, taip suteikdami galimybę abejų mokyklų mokiniams ir mokytojams pažinti kitų šalių kultūrų skirtumus, jų įvairovę, pastebėti panašumus arba esminius skirtumus švietimo srityje, įgyvendinant bendruosius ugdymo planus, organizuojant mokinių neformalųjį ugdymą, užimtumą ir kita.

Mokiniams tokie susitikimai – tai ir puiki galimybė pasitikrinti rusų kalbos mokėjimą, supratimą, pritaikyti žinias praktikoje, sutikti bendraminčių svečioje šalyje – juk dabar bendravimas ir draugystė, turint išvystytas komunikacinio ryšio priemones, jau nėra kliūtis!

Gardiniškiai mus sutiko ypač prasmingai: mokyklos pirmo aukšto fojė mūsų laukė dviejų tautų, miestų, mokyklų draugystę simbolizuojantys medeliai, papuošti tautinėmis spalvomis – raudona, žalia, mat tokios spalvos dominuoja ir vienos, ir kitos šalies vėliavose. Šeimininkai mus, svečius, pakvietė prisijungti prie medelių puošybos ir ant šakų užrišti savo kaspinėlius, kad medžiai sužaliuotų, sužydėtų visomis tautinėmis spalvomis. Daugiausia rišome geltonas juosteles, taip parodydami savo pritarimą, sustiprindami draugystę. O mokyklos aktų salėje mūsų jau laukė šventiškai nusiteikę, spalvingais apdarais pasipuošę mokiniai, pasirengę dalintis slavišku šokio temperamentu, užburiančiais balsais… Šioje muzikinio ugdymo pakraipą turinčioje mokykloje mokosi daugiau kaip aštuoni šimtai mokinių. Daugelis iš jų apdovanoti unikaliais muzikiniais ar kitokiais meniniais talentais, juos sistemingai ir kruopščiai ugdo. Tad ir šis koncertas – dar vienas iš daugybės dovanotų anksčiau! – nenuvylė, sužavėjo: į siautulingą sūkurį net keletą kartų įtraukė tautinių šokių grupė „Lilėja“, sužavėjo smuiko virtuozai, kurie, pasirodo, yra ir puikūs solistai. Ne vieną iš mūsų pakerėjo atlikėjos Julijos balso galimybės ir prasmingi dainos žodžiai. Žavėjo ir mokinių kūrybingumas, laisva laikysena scenoje, veidą visad puošiančios šypsenos, puošnūs ir apgalvoti, suderinti ryškiaspalviai kostiumai ir begalinis atsidavimas, meilė muzikai, šokiui, darbui.

Po įspūdingo koncerto mokiniai ir mokytojai pasidalijo į dvi darbo sekcijas: mokiniai ugdė savo kūrybines galias, susipažino su naujomis technikomis ir pasigamino spalvingas dekoracijas – drugelius, kuriuos čia pat džiaugsmingai segėsi prie kuprinių arba žadėjo dovanoti lauktuvių laukiantiems artimiesiems. O abiejų mokyklų mokytojai, susitikę metodiniame kambaryje, aptarė mokyklų bendradarbiavimo sąlygas, tęstinumo svarbą, darbus, pasidalijo gražiais ankstesnių susitikimų įspūdžiais, taip pat dalijosi švietimo naujienomis – šeimininkams rūpėjo mūsų etatinio darbo apmokėjimo metodika, Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo galimybės, gautų rezultatų nauda, išvadų panaudojimas, na o mes džiaugėmės ir žavėjomės atnaujintomis jų mokyklos erdvėmis, mokinių ir mokytojų kūrybiškumu. Tokį gražų sutikimą vainikavome rankų darbo dovanomis, pagamintomis mūsų mokyklos mokytojų, kurias įteikėme Gardino 18-osios vidurinės mokyklos vadovams.

Po smagios viešnagės mokykloje vykome į gardiniškių mėgstamą vietą – zoologijos sodą, turintį įdomią ir unikalią istoriją, gausią ekspoziciją, galintį pasigirti gyvūnų įvairove. Valanda gamtos apsuptyje, retai sutinkamų gyvūnų draugijoje, gidei įdomiai apie juos pasakojant, netruko prabėgti.

Kelionės iššūkiai (vis dėlto vykome ne į ES šalį, muitinė, patikra, pasų kontrolė…), įspūdžių kupina diena, susitikimo ir pažinimo džiaugsmas, jaukaus bendravimo akimirkos, tikiu, mums, druskininkiečiams, įsiminė ilgam, o kai kam tai buvo ilgai lauktas sugrįžimas į seniai matytą vaikystės miestą. Po mūsų viešnagės lauksime gardiniškių Druskininkuose, kad galėtumėme ir mes pasidalinti tokiu pat betarpišku bendravimu, atvirumu, nuoširdumu.

Renata Jaskelevičienė,
„Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytoja