Druskininkuose – tarptautinio mainų projekto dalyviai

Kovo 20-28 dienomis Druskininkų Jaunimo užimtumo centras organizavo Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ finansuojamą tarptautinį jaunimo mainų projektą „Inspire Create Explore“ (liet. „Įkvėpk Sukurk Atrask“), kuriame dalyvavo 30 jaunuolių, atvykusių iš Makedonijos, Gruzijos, Armėnijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Projekto tema – neformalus jaunimo ugdymas, jo metodai ir tikslai.

Tarptautiniame jaunimo mainų projekte „Inspire Create Explore“ (liet. „Įkvėpk Sukurk Atrask“) dalyvavo 30 jaunuolių, atvykusių iš Makedonijos, Gruzijos, Armėnijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos/Druskininkų JUC archyvo nuotrauka

 

Kiekvieną projekto dieną dalyvių laukė skirtingos veiklos: žaidimai, paskaitos, kultūriniai vakarai. Diskutuota apie kuriamus stereotipus, tarpkultūrinius skirtumus, konfliktų valdymą. Kiekviena šalis turėjo galimybę pristatyti savo šalies kultūrą, tradicijas, supažindinti su tradiciniais šokiais, dainomis bei maistu. Lietuvių kultūrinio vakaro metu svečius lietuviškų šokių ir dainų mokė folkloro ansamblis „Racilukai“.

Projekto metu svečiai iš užsienio susipažino su Druskininkų jaunimo užimtumo centru, savo veiklas pristatė Druskininkų socialinių paslaugų centras, Druskininkų visuomenės sveikatos biuras, Druskininkų dienos centras, „Bočių“ kolektyvas bei Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Projekto dalyviai apsilankė Druskininkų savivaldybėje, kurioje Druskininkų mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pristatė Druskininkų istoriją, keitimosi progresą ir ateities projektus.

Projekto metu įgytas žinias dalyviai panaudojo, vesdami pamoką Druskininkų „Ryto“ gimnazijos moksleiviams. Dalyviai neformalaus ugdymo metodais gimnazistams pristatė temas apie toleranciją, patyčias, diskriminaciją, sveiką gyvenimo būdą ir kitas.

„Inspire Create Explore“ projekto metu dalyviai ne tik sužinojo neformalaus jaunimo ugdymo metodus, bet ir turėjo galimybę pažinti vieni kitų kultūras, susirasti naujų draugų bei kalbėtis apie naujus projektus ateityje.

 

Druskininkų Jaunimo užimtumo centro informacija