Druskininkiečiai rašė Nacionalinį diktantą

Praėjusį penktadienį gimtosios kalbos puoselėtojai rinkosi į „Atgimimo“ mokyklą, kurioje rašė Nacionalinį diktantą. Nacionalinis diktantas – vienintelis suaugusiųjų raštingumą skatinantis konkursas, šalyje organizuotas jau 11-ąjį kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Šiais metais Druskininkuose savo lietuvių kalbos žinias panoro išmėginti 22 druskininkiečiai.

Tarp rašiusiųjų diktantą – ir šio konkurso nuolatinė dalyvė, finalininkė, tarp raštingiausių konkurso dalyvių patenkanti Švietimo centro matematikos mokytoja Aldona Babarskaitė. Savo gimtosios kalbos žinias nusprendė išmėginti ir „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojas, Druskininkų savivaldybės tarybos narys Algis Bolys, į konkursą atvykęs kartu su kolegomis.

Nacionalinį diktantą rašė 92 „Ryto“ gimnazijos mokiniai.

Konkurso dalyvių darbai siunčiami į Vilnių vertinimui. Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Planuojama, kad konkurso finalas vyks balandžio mėnesį.

Gimtosios kalbos žinias nusprendė išmėginti ir „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojas, Druskininkų savivaldybės tarybos narys A. Bolys (viduryje), į konkursą atvykęs kartu su kolegomis/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją