Baigiamojoje konferencijoje pristatyti projekto „Būk aktyvus – būsi sveikas“ rezultatai

Kovo 28 dieną Druskininkų lopšelyje-darželyje „Žibutė“ organizuota baigiamoji projekto „Būk aktyvus – būsi sveikas“, įgyvendinto pagal Interreg V–A Lietuva–Lenkija programą, remiančią dvišalį bendradarbiavimą, konferencija. Konferencijoje projekto partneriai iš Druskininkų, Suvalkų (Lenkija), Alytaus, Varėnos ir Lazdijų savivaldybių pristatė projekto rezultatus.

Konferencijos dalyvius pasveikinusi Druskininkų savivaldybės mero patarėja Irena Lynikienė padėkojo už visų projekte dalyvavusių įstaigų atstovų iniciatyvumą, entuziazmą, siekiant mažiausiems mūsų bendruomenės nariams perteikti sveikos gyvensenos pagrindus ir įskiepyti norą būti fiziškai aktyviems bei paragino panašių projektų įgyvendinti ir daugiau.

Projekto „Būk aktyvus – būsi sveikas“ konferencijos dalyvius „Žibutės“ penkiamečiai, drauge su kūno kultūros mokytoja E. Kibirkštyte, pasveikino nuotaikingu sportiniu šokiu/Roberto Kisieliaus nuotrauka

 

Baigiamojoje projekto „Būk aktyvus – būsi sveikas“ konferencijoje projekto partneriai iš Druskininkų, Suvalkų, Alytaus, Varėnos ir Lazdijų savivaldybių pristatė projekto rezultatus/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Konferencijoje pasitiko judrūs „Žibutės“ auklėtiniai

Susirinkusiuosius į baigiamąją projekto „Būk aktyvus – būsi sveikas“ konferenciją nuotaikingu sportiniu šokiu pasveikino penkiamečiai Druskininkų vaikų lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai, vadovaujami kūno kultūros mokytojos Editos Kibirkštytės. Pagrindinio projekto partnerio – Alytaus miesto savivaldybės lopšelio-darželio „Girinukas“ direktorė Rasa Naujalienė padėkojo už tokią smagią konferencijos pradžią: „Šis vaikučių pasirodymas – puikiausias pasveikinimas mums. Projektas „Būk aktyvus – būsi sveikas“ paskatino dalyvauti naujoje veikloje, ieškoti naujų galimybių, plėsti savo partnerių bei patirčių ratą. Jau turime naujų projektų ir idėjų, kurios, tikime, vystysis ir taps įgyvendintos tarptautinių projektų lygmenyje.“ Konferencijos dalyvius pasveikinusi Druskininkų vaikų lopšelio-darželio direktorė Rasa Vaisietienė pasidžiaugė, kad projekto partneriai atrado daug sąlyčio taškų, svarbių, siekiant auklėtiniams įdiegti sveikos gyvensenos pagrindus: „Tęsime bendradarbiavimą vaikų sveikatinimo srityje ir su kitais Lietuvos vaikų lopšeliais-darželiais. Jau esame suplanavę ir kitą konferenciją. Džiaugiamės, kad Druskininkų savivaldybė mūsų įstaigą pasirinko projekto tiksline grupe. Turėjome galimybę įsigyti mūsų auklėtinių judriąją veiklą paįvairinančių sporto įrenginių, o taip pat įgijome ir vertingos bendradarbiavimo su kitomis ugdymo įstaigomis patirties.“

Projektas – reikšmingas visam Alytaus ir Suvalkų regionui

Projekto tikslinė grupė – Lietuvos-Lenkijos pasienio regiono vaikai, lankantys darželius. Projektas yra reikšmingas visam Alytaus ir Suvalkų regionui: įgyvendintas 20-yje darželių, iš jų 11-oje Lietuvos ir 9-iuose Lenkijos. Šiuos darželius lanko 3471 vaikas, tarp jų – 878 vaikai, gyvenantys šeimose, kurios gyvena skurdžiau ar joms gresia socialinė atskirtis. Projekto pagrindinis partneris yra Alytaus vaikų lopšelis darželis „Girinukas“, kiti projekto partneriai: Suvalkų miesto savivaldybė; Alytaus miesto savivaldybės administracija; Varėnos rajono savivaldybės administracija; Druskininkų savivaldybės administracija (tiksline projekto grupe pasirinkusi Druskininkų savivaldybės vaikų lopšelį-darželį „Žibutė“) ir Lazdijų rajono savivaldybės mokykla-darželis „Kregždutė“.

 

Vaikams – įdomios sportinės veiklos bei žaidimų aikštelės ir sporto įrenginiai

Pasitelkus nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovų patirtį ir žinias, buvo skatinamas Druskininkų vaikų lopšelio-darželio „Žibutė“ vaikų fizinis aktyvumas, įtraukiant juos į naujas, įdomias sportines veiklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu, 2017 m. sausio-2018 m. kovo mėnesiais, surengtos 360 vienos valandos trukmės fizinio aktyvumo pamokos Alytaus, Varėnos, Druskininkų ir Lazdijų vaikų darželių auklėtiniams. Lietuvos darželiams šią veiklą organizavo dviejų nevyriausybinių organizacijų – Alytaus policijos sporto klubo „Aukuras“ ir Sporto klubo „Šaulė“ – atstovai. Auklėtiniai taip pat dalyvavo sporto renginiuose Alytuje ir Suvalkuose. Buvo surengti projekte dalyvavusių darželių personalo mokymai ir patirties sklaidos renginiai. Druskininkų vaikų lopšelio-darželiui „Žibutė“, Alytaus, Varėnos ir Lazdijų darželiams buvo nupirkti vidaus ir lauko sporto įrenginiai, o Suvalkų miesto vaikų darželiuose buvo įrengtos vaikų žaidimo aikštelės. Iš projekto lėšų nupirkta iš viso 11 komplektų vidaus ir lauko sporto įrenginių Alytaus (7 komplektai), Varėnos (2 komplektai), Lazdijų (1 komplektas) ir Druskininkų (1 komplektas) darželiams. Suorganizuota „Žaidimų diena Alytuje“, kurioje dalyvavo net 400 dalyvių iš Lietuvos ir 100 iš Lenkijos.

Konferencijoje projekto rezultatus pristačiusi ir projektą apibendrinusi Alytaus miesto savivaldybės administracijos Investicinių projektų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūtė įvardijo, jog įgyvendinant projekto uždavinius, buvo siekiama vaikų fizinį aktyvumą skatinti, įtraukiant juos į įdomias sportines veiklas, pasitelkus ir NVO atstovų patirtį bei žinias.

 

Parengta ir išbandyta Vaikų sveikatos gerinimo programa

Įgyvendinant projektą, buvo sukurta Vaikų sveikatos gerinimo programa, kuri išbandyta Lietuvos ir Lenkijos pasienio darželiuose. Programa sukurta, siekiant sustiprinti Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatą. Naudojantis programoje pateikta metodologija, pagal numatytus kriterijus, kiekvienas darželis gali įsivertinti savo veiklą palankumo sveikatai atžvilgiu ir palyginti savo situaciją su kitomis įstaigomis. Naudojant programoje numatytas priemones, ugdymo procesas tobulinamas ne tik skatinant vaikų fizinį aktyvumą, bet ir siekiant jų fizinės, psichinės bei dvasinės sveikatos darnos. Programa parengta, padedant visuomenės sveikatos specialistams, dietologams, medikams, vaikų tėvams ir NVO atstovams. Ši programa projekto metu buvo išbandyta vaikų darželiuose, ji galėtų būti pritaikyta ir kituose Lietuvos bei Lenkijos vaikų darželiuose. Bendras projekto biudžetas buvo 991 643, 91 Eur. Iš jų ES lėšos – 842 897, 30 Eur (85 proc.); partnerių lėšos – 148 746, 61 Eur (15 proc.).

 

Užsakymo Nr.: MDR-149-001