VSB veiklos 5-mečio proga – konferencija sveikatos tema

Veiklos penkmetį minintis Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) praėjusį penktadienį surengė konferenciją ,,Visuomenės sveikatos biurų vaidmuo stiprinant gyventojų sveikatą: bendradarbiavimas, geroji patirtis, iššūkiai ir galimybės“. Konferencijoje, organizuotoje Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA Didžiojoje konferencijų salėje, dalyvavo savivaldybių visuomenės sveikatos biurų, švietimo įstaigų atstovai, socialiniai ir kiti Visuomenės sveikatos biuro partneriai bei druskininkiečiai, besidomintys sveika gyvensena.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, sveikindamas konferencijos dalyvius, pasidžiaugė, kad per penkerius Druskininkų visuomenės sveikatos biuro veiklos metus Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos rodikliai nuolat gerėjo: „Tai didžiulius Druskininkų visuomenės sveikatos biuro darbuotojų indėlis. Sveikinu biuro darbuotojus, dėkoju už jų profesionalų, gerą darbą ir iniciatyvas. Linkiu, kad ir toliau su tokia pat energija ir kūrybiškai vykdytų biuro veiklą, rūpindamiesi, kad visi mes – ir mūsų jaunimas, ir vaikai, ir suaugusieji, ir senjorai būtume sveiki, aktyvūs, nestokotume gyvenimo džiaugsmo“, – įteikdamas VSB kolektyvui Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko padėką, sakė L. Urmanavičius.

Druskininkų visuomenės sveikatos biuro vadovę Ingą Kostiną ir visą kolektyvą veiklos penkmečio proga pasveikino LR Seimo narys Zenonas Streikus, Druskininkų savivaldybės asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėja-savivaldybės gydytoja Evelina Raulušaitienė, Druskininkų „Bočių“ pirmininkė Zita Jančiauskienė, kitų Druskininkų savivaldybėje veikiančių organizacijų atstovai.

Konferencijoje Druskininkų visuomenės sveikatos biuro direktorė I. Kostina pristatė nuveiktus Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbus bei ateities viziją.

Savo pranešime VSB vadovė pabrėžė, jog biuro veikla ir toliau yra siejama su sveikata, sveika gyvensena besirūpinančia fizinio aktyvumo reikšmę sveikatai suprantančia druskininkiečių bendruomene: „Tikime savo jėgomis, toliau kryptingai dirbsime, padėdami druskininkiečiams įgyti ir žinių, ir  motyvacijos patiems rūpintis savo sveikata bei sveika gyvensena. Siekiame, kad kiekvienas iš mūsų ir jaustųsi, ir būtų savo sveikatos valdytoju.

Džiaugiuosi kompetentingais biuro kolektyvo darbuotojais, dėkoju visiems mūsų socialiniams partneriams, su kuriais drauge galime įgyvendinti daug bendruomenei naudingų veiklų, skirtų įvairaus amžiaus žmonėms.“

Konferencijoje Druskininkų savivaldybės administracijos asmens ir visuomenė sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Sadauskaitė savo pranešime įvardijo, kaip, kokiais būdais Druskininkų savivaldybėje stiprinama gyventojų sveikata. Pranešimą „Visuomenės sveikatos stiprinimas savivaldybėje“ pristatė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas; Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje atstovė Ingrida Zurlytė pristatė savo pranešimą „Sveikata visiems – nė vienas neturi likti nuošalyje“; tarpsektorinio bendravimo reikšmę sveikatos stipinime, aktualijas ir ateities įžvalgas pristatė LR Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos saugos skyriaus patarėja dr. Rita Sketerskienė. Tarp konferencijos antrosios dalies temų – ir Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentės Sigitos Kriaučiūnienės pranešimas „Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę“ bei Druskininkų „Ryto“ gimnazijos kūno kultūros mokytojo Danieliaus Urmanavičiaus pranešimas „Moksleivių fizinio aktyvumo motyvacijos skatinimas“.

Konferencijos dalyviams parodyta ir Druskininkų savivaldybės mokinių konkurso-parodos „Sveikatos galerija V“ 1-osios vietos laureatų Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų surengta meninė inscenizacija „Arbata-sveikata“. Konferencijos pabaigoje surengta diskusija, apibendrintos įžvalgos.

Konferencijoje I. Kostina padėkojo ir socialiniams VSB partneriams, su kuriais biuras įgyvendina daug bendruomenei naudingų veiklų, skirtų įvairaus amžiaus žmonėms/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkų savivaldybės VSB informacija