Tobulinimasis kardiologinės echoskopijos srityje – daugiau galimybių plačiau ir detaliau diagnozuoti širdies bei kraujagysių ligas

Sugrįžę iš Austrijoje organizuotų tarptautinių kursų, į kuriuos buvo susirinkę lektoriai iš JAV ir pagrindinių Europos universitetų, Druskininkų šeimos klinikos gydytojai džiaugiasi įgiję naujų ir naudingų žinių bei patirties kardiologijos srityje.

Druskininkų šeimos klinikos gydytoja kardiologė J. Burca džiaugiasi įgijusi naujų ir naudingų žinių bei patirties kardiologijos srityje/Asmeninio archyvo nuotrauka

 

Technologijos kardiologijos srityje sparčiai tobulėja. Atsiranda inovatyvių širdies raumens (miokardo) ištyrimo būdų – miokardo išilginės deformacijos vertinimas, „speckle tracking“ metodika, padedanti tiksliau nustatyti širdies raumens pakitimus. Šios metodikos pasaulyje plačiai taikomos sportuojantiems žmonėms, vertinant jų staigios mirties riziką, taip pat jos padeda nustatyti kardiomiopatijas, išeminę širdies ligą.

Plečiama ir ultragarsinių įrenginių sfera: pasaulyje atsiradusi naujiena – portatyvinis ultragarsinis daviklis, jungiamas prie mobilaus ryšio telefono – pagerina šio tyrimo prieinamumą pacientams.

Džiaugiamės, kad įgytos žinios ir patirtis bus naudojama, tiriant Druskininkų savivaldybės gyventojų sveikatą, o naujausios pažangios įrangos naudojimas palaikys aukštą ištyrimo kokybės lygį.

Druskininkų šeimos klinikoje gydytojai kardiologai išsamiai ištiria širdies ir kraujagyslių sistemą, nustato širdies ir kraujagyslių sistemos ligų riziką, konsultuoja pacientus, sergančius arterine hipertenzija, širdies ritmo ir laidumo sutrikimais (ekstasistolija, prieširdžių virpėjimu ir kitais susirgimais), išemine širdies liga, širdies nepakankamumu, dislipidemija.

Kardiologai stebi ligonius po miokardo infarkto, vainikinių arterijų stentavimo ar apeinamųjų jungčių suformavimo operacijos, koreguoja gydymą, kad minėtos ligos neprogresuotų. Druskininkų šeimos klinikoje dirbantys gydytojai kardiologai turi sukaupę nemažą darbo VUL Santaros klinikose patirtį.

Klinikoje atliekami širdies echokardiografiniai tyrimai su doplerografija, kaklo kraujagyslių echoskopijos su doplerografija tyrimas, veloergometrija (dozuoto fizinio krūvio mėginys), kraujagyslių standumo tyrimas, kulkšnies – žasto indekso nustatymas, 24 val. arterinio kraujospūdžio ir 24-72 val. EKG Holterio monitoravimo tyrimai. Taip pat čia galima atlikti daugelį laboratorinių tyrimų.

Gydytojų kardiologų konsultacijai galima registruotis iš anksto klinikos tel. +370 623 49997.

 

Užsakymo Nr. MDR-175-01