Su LR Sveikatos ministro patarėju A. Daunoravičiumi aptarti visuomenės sveikatos klausimai

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybėje lankėsi ir su Druskininkų savivaldybės mero pavaduotoju Linu Urmanavičiumi, mero patarėja Irena Lynikiene bei Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėja-savivaldybės gydytoja Evelina Raulušaitiene susitiko LR Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos patarėjas Audrius Daunoravičius. Susitikimo metu aptartos visuomenės sveikatos srities aktualijos, prevencinis darbas ugdymo įstaigose, skatinat vaikų fizinį aktyvumą ir sveikos mitybos įpročius. Pasidžiaugta, kad Druskininkuose fizinio lavinimo galimybės yra labai plačios: mokiniai mokosi slidinėti, plaukti, žaisti golfą, futbolą, organizuojami dviračių žygiai, šiaurietiško ėjimo žygiai.

Atkreiptas dėmesys į probleminį klausimą dėl galimybės padidinti visuomenės sveikatos specialistų etatų skaičių. Šiuo metu reikalavimai labai dideli, todėl visuomenės sveikatos specialistai, norėdami dirbti visu etatu, turi dirbti dvejose ar net daugiau darboviečių. „Dėl tokios situacijos nukenčia darbo kokybė, nes specialistas stengiasi visur spėti, atlikti būtiniausius darbus, tuo tarpu beveik nelieka laiko prevenciniam darbui, kuris yra ypatingai svarbus. Manome, kad specialistas turėtų dirbti mokykloje visu etatu, visą darbo dieną. Tikimės, kad ministerija atkreips dėmesį į šią, visoms savivaldybėms aktualią problemą“, – sakė L. Urmanavičius.

Susitikimo metu kalbėta apie neformalųjį vaikų švietimą, sporto ir sveikos gyvensenos renginius.
Po susitikimo savivaldybėje A. Daunoravičius apsilankė Druskininkų sportininkų rengimo ir Jaunimo užimtumo centruose ir Visuomenės sveikatos biure.

Sveikatos ministro patarėjas A. Daunoravičius apsilankė ir Druskininkų sportininkų rengimo centre/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją