Socialiniai pedagogai susipažino su „Saulutės“ sanatorijos patirtimi

Vienas iš svarbiausių socialinių pedagogų metodinio būrelio tikslų – dalintis gerąją patirtimi. Šio tikslo įgyvendinimui pasirinktas susitikimų organizavimas vis kitoje ugdymo įstaigoje ir sėmimasis naudingos patirties.

Specialistai aplankė biblioteką, kineziterapijos, ergoterapijos, fitoterapijos, sensorikos, sūkurinės ir vertikalios vonių kabinetus, bendravo su specialistais, kurie papasakojo apie šių procedūrų teikiamą naudą raidos sutrikimų turintiems vaikams/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Praėjusį pirmadienį Druskininkų savivaldybės socialinių pedagogų metodinis būrelis kartu su kuruojančia švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste Jurgita Naruckiene rinkosi Santaros klinikų reabilitacijos skyriuje Druskininkų „Saulutė“ ir skyrių aptarnaujančiose „Saulės“ pagrindinės mokyklos sanatorinėse klasėse. Visiems buvo įdomu pamatyti, kaip veikia 67-us metus skaičiuojanti ir gilias reabilitacijos tradicijas turinti vaikų sanatorija, išgirsti jos įkūrimo bei gyvavimo istoriją.

Specialistai aplankė biblioteką, kineziterapijos, ergoterapijos, fitoterapijos, sensorikos, sūkurinės ir vertikalios vonių kabinetus, bendravo su specialistais, kurie papasakojo apie šių procedūrų teikiamą naudą raidos sutrikimų turintiems vaikams. Savo magija užbūrė sensorikos kambarys, kuriame susilieja spalvos, garsai, vaizdai ir kuria kosmoso, nerealios realybės įspūdį. Tai padeda atpalaiduoti arba stimuliuoti pojūčius, skatina bendrauti ir pažinti aplinką komunikacijos sunkumų patiriančius vaikus. Socialiniai pedagogai išbandė psichofizinės relaksacijos procedūrą, o įvaldytą atsipalaidavimo techniką galės sėkmingai taikyti po įtemptos darbo dienos. Daug teigiamų emocijų visi patyrė haloterapijos kambaryje, kuriame ne tik stiprino savo imuninę sistemą, kvėpuojant druskų prisotintu oru, bet ir sugrįžo į vaikystę, kartu su mažaisiais pacientais stebėdami nuotaikingus animacinius filmukus. Visi apsilankė sanatorinėse klasėse, kuriose per mokslo metus mokosi apie 1000 mokinių iš įvairių Lietuvos kampelių, susipažino su mokymosi specifika, bendravo su mokytojais ir specialistais.

Metodinė išvyka pavyko: pasisemta gerų emocijų, praplėstas akiratis, dar kartą įsitikinta, kad svarbiausia gyvenime – gera fizinė ir emocinė sveikata.

Socialiniai pedagogai ir toliau planuos savo metodinius susitikimus vis kitose ugdymo įstaigose, taip pat plės pažinimo ir gerosios patirties sėmimosi ribas už savivaldybės ar Lietuvos ribų.

Druskininkų  savivaldybės informacija