Druskininkuose – dviračių žygis

Rugsėjo 22 dieną Druskininkuose organizuotas sergančiųjų diabetu ir jų šeimos narių žygis dviračiais. Daugiau nei 40 žygio dalyvių tądien nepabūgo stipriai atšalusio rudeninio oro ir lietumi grasinančio dangaus. Žygį organizavo Lietuvos diabeto asociacija, projekto vadovė – LDA tarybos narė, Druskininkų diabeto klubo pirmininkė Jelena Šimonienė. Druskininkų kurorte – itin gera dviračių takų infrastruktūra, o žygiui buvo pasirinkta ilgiausia trasa „Žvaigždžių orbita“. Tai net 24 kilometrų ilgio maršrutas, bet dalyviams, kurių amžius svyravo nuo 5 iki 72 metų, atstumas neatrodė neįveikiamas, nes vardan paties svarbiausio – sveikatos – jie buvo viskam pasiryžę.

 

Druskininkuose organizuotas sergančiųjų diabetu ir jų šeimos narių žygis dviračiais/Asmeninio archyvo nuotrauka\

 

Diena prasidėjo dalyvių registravimu ir sveikinimo kalba susirinkusiems. Aptarti kelionės planai, pasivaišinta kava ir arbata su sausainiais. Pasimatavus gliukozės kiekį kraujyje, pradėtas žygis dviračiais. Pirmiausia žygeiviai aplankė istorinį senųjų gydyklų parką, kur miesto gidė Plepioji Ponia pasidalino istorijomis ir legendomis apie Druskininkų kurortinį gyvenimą bei sūriuosius miesto vandenis. Legendinių nuotaikų apimti, sūriu vandeniu atsigaivinę, dalyviai pajudėjo vaizdinga Nemuno pakrante link „Meilės salos“.

Kelionės dviračiais, pasak sveikatos specialistų, yra puiki priemonė gerai žmogaus savijautai užtikrinti, nes, važiuojant, pagerėja širdies, kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos veikla, mažėja gliukozės kiekis kraujyje. Taigi, neskubėdami, besigerėdami nuostabiu kraštovaizdžiu ir rudenėjančia gamta, dalyviai dviračių takais, besidriekiančiais Nemuno pakrante, važiavo iki Švendubrės kaimo ir didžiojo Velnio akmens. Visos kelionės metu dalyviai sustodavo atsikvėpti, paplepėti ir pasimatuoti gliukozės kiekį kraujyje. Žygio maršrutas sudarytas, aplankant visas legendines Druskininkų apylinkių vietas. Važiuodami toliau nuostabiais pušynais, dviratininkai kvėpavo prisotintu deguonimi oru, pušų sakais ir, besidžiaugdami gerėjančiu ir šylančiu oru, pasiekė Raigardo slėnį. Pasižvalgę į slėnio platybes, pasiklausę pušų ošimo ir sukaupę paskutines jėgas, dalyviai pajudėjo atgal link Druskininkų. Paskutiniai maršruto taškai buvo istorinės Mergelių akys, išpuoselėtas Vijūnėlės tvenkinys ir Druskonio ežeras.

Praleidę 4 valandas gryname ore, įveikę net 26 kilometrų atstumą, dalyviai sugrįžo sušilti ir papietauti viešbučio „Dainava“ restorane. Sergantiesiems cukriniu diabetu ypatingai svarbus šeimos palaikymas, nes pasikeitę gyvenimo įpročiai, mityba bei fizinio aktyvumo poreikiai keičia ne tik sergančiojo, bet ir šeimos narių kasdienybę. Tą dieną visi dalyviai bendravo tarpusavyje, dalinosi savo patirtimi ir kasdieniais rūpesčiais. Šiuo žygiu buvo įrodyta, kad visiems labai svarbu yra aktyviai judėti ir stiprinti savo sveikatą. Tam puikiai tinka Druskininkų kurorto apylinkės, o gerai nuotaikai nesutrukdo net žvarbus rudenio oras.

 

Inga Granatauskienė