Jaunųjų krepšininkų sėkmė

Balandžio 5-6 dienomis Plungėje organizuotose Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U13 B diviziono finalinio ketverto varžybose dalyvavo ir Druskininkų sporto centro jaunieji krepšininkai, treniruojami trenerio Algimanto Baranausko.

Balandžio 5 d. pirmajame pusfinalyje mūsų krepšininkai susitiko su Gargždų SM komanda. Aikštelėje iki pat finalinio švilpuko vyko bekompromisė kova. Nors pirmus du kėlinius laimėjome (49-32), bet Gargždų SM komandos krepšininkai antroje rungtynių dalyje, palaikomi gausiai susirinkusių žiūrovų, atsitiesė ir žaidimą išlygino. Per paskutinę rungtynių minutę pirmavo tai viena, tai kita komanda. Likus žaisti 10 sekundžių, druskininkiečiai pirmavo 1 tašku ir atrodė, kad pergalė ranka pasiekiama – varžovai kamuolį išmetinėjo savo aikštės pusėje. Bet gargždiškiai nepasidavė ir, surengę greitą ataką, pelnė 2 taškus, taip persverdami rezultatą savo naudai 75-74, paskutinei atakai palikdami tik 1.8 sekundės. Druskininkų SC treneris paėmė minutės pertraukėlę pasitarti lemiamai atakai, bet laiko atlikti metimą pritrūko.

Druskininkų sporto centro komandoje rezultatyviausi buvo: Vakaris Žogelis 29 (7 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai), Domantas Glavinskas 15 (11 a atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai), Dominykas Rūkštelis 10 (3 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas), Šarūnas Šimkevičius 9 (2 atkovoti kamuoliai,  1 rezultatyvus perdavimas), Adas Averka 8 (atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas), Deimantas Būdelis 2 (4 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas), Nedas Miliukas 1 (2 atkovoti kamuoliai).

Balandžio 6 d. dėl trečios vietos laukė kova su Utenos SC komanda. Iki didžiosios pertraukos aikštelėje vyko lygi kova ir tik antro kėlinio pabaigoje pavyko šiek tiek atitrūkti – 37-32. Antroje rungtynių dalyje laukė atkakli kova. Trečiajame kėlinyje mūsų krepšininkai sužaidė puikiai, jį laimėdami 20-9, o bendras rungtynių rezultatas tapo 57-41. Uteniškiai ketvirtajame kėlinyje stojo į lemiamą kovą, visaip bandydami pasivyti varžovą, laimėjo kėlinį 15-13, bet to buvo per mažai. Bendru rezultatu Druskininkų SC 70-56 nugalėjo varžovus.

D. Glavinskas pelnė 24 taškus (15 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas, 4/7 tritaškių), V. Žogelis – 19 (17 atkovotų kamuolių. 3 rezultatyvūs perdavimai) D. Rūkštelis 12 (7 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai), A. Averka 8 (3 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas), Š. Šimkevičius 6 (2 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai), D. Būdelis 1 (1 atkovotas kamuolys).

Druskininkų SC krepšininkai Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U13 čempionato B divizione iškovojo 3 vietą/Druskininkų sporto centro archyvo nuotrauka

Po pergalės jaunieji krepšininkai labai džiaugėsi sėkmingu sezonu. Giliai širdyje vylėsi – jei finalinis ketvertas būtų surengtas Druskininkuose, galbūt būtų pasiekta dar geresnių rezultatųi.

Naudingiausiu komandos žaidėju išrinkąs D. Glavinskas. Toks prizas teikiamas tik vienam komandos žaidėjui. Komanda mano, kad naudingiausi žaidėjai buvo du – D. Glavinskas ir Vakaris Žogelis. Šiems puikiems jauniems krepšininkams linkime nesustoti tobulėti, o komandai – pasiekti dar geresnių rezultatų.

Užimdami 3 vietą B divizione, Druskininkų SC krepšininkai dėl patekimo į A divizioną kausis su Kauno „Žalgirio“ II komanda.