Druskininkuose per „LTeam olimpinį žiemos festivalį“ apsilankė beveik 10 tūkstančių žmonių

Savaitgalį Druskininkuose žiemą atšventė aktyviausi Lietuvos gyventojai ir žiemos pramogų entuziastai. Organizatorių skaičiavimu, per trejetą dienų, vasario 1-3 dienomis, „LTeam olimpiniame žiemos festivalyje 2019“ apsilankė, dalyvavo ar buvo sirgaliais, palaikydami saviškius ir mėgiamas komandas, beveik 10 tūkstančių žmonių. Pirmą kartą „LTeam olimpinis žiemos festivalis“ vyko tris dienas.

„LTeam olimpinis žiemos festivalis 2019“ prasidėjo penktadienio vakarą. Druskininkuose didžiausia Lietuvoje žiemos sporto ir pramogų šventė vyko tris dienas, iki sekmadienio vakaro. Būtent tiek laiko degė ir festivalio olimpinis aukuras, kurį centrinėje miesto aikštėje įžiebė olimpiečiai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Andrejus Zadneprovskis. Iš olimpinės šeimynos estafetę perėmė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas ir „Snow Arenos“ vadovas Andrius Stasiukynas, paskelbę šeštąjį „LTeam olimpinį žiemos festivalį“ atidarytu ir palinkėję festivalio dalyviams gerų emocijų visas tris dienas. Per jas išdalinta 2500 LTeam medalių ir 8000 suvenyrų. Sklandų renginio organizavimą užtikrino 120 personalo žmonių ir 100 savanorių.

„LTeam olimpinio žiemos festivalio“ pramoginę dalį atidarė 10 sporto talismanų su Žalgiriniu ir LTeam Ąžuolu priešaky. Netrukus juos ant scenos pakeitė Leono Somovo ir Kaia duetas.

Sportinė renginio dalis prasidėjo naktiniu bėgimu „X-trasa sprintas“. Daugiau kaip 100 bėgikų įveikė 2,6 kilometro distanciją, o finišas visų laukė įkopus į 640 metrų „Snow Arenos“ kalną. Bėgimų prizininkams atiteko „Grand Spa Lietuva“ įsteigti prizai. Gausiausia komanda tapo „Tritonas”, jai atiteko 250 eurų piniginis prizas. Kiti finišavusieji sulaukė specialaus prizo – metinės dienraščio „Lietuvos rytas“ prenumeratos.

Pirmąją festivalio dieną taip pat vyko tarptautinis bavariško akmenslydžio turnyras bei „Eurojackpot“ sniego kartingo varžybos, „Snow Arenoje“ – naktinio slidinėjimo seansas. Šeštadienį, antrąją festivalio dieną, dalyvių laukė apie 20 nemokamų sporto ir pramoginių veiklų, visuotinis slidinėjimo treniruokliu SkiErg rekordo siekimas, taip pat – 10 km „Miško trasa“ bėgimo, „AFFIDEA SnowVolley“, kalnų slidinėjimo ir „Winter Challenge“ varžybos, sporto talismanų varžytuvės.

„LTeam olimpinio žiemos festivalio metu“ penkių skirtingų bėgimų dalyvaviai kartu sudėjus nubėgo beveik 8200 km. Bekelės bėgimo specialistas Vaidas Žlabys buvo arti neįtikėtino pasiekimo. Sportininkas laimėjo dviejuose iš 3 dalyvautų varžybų – naktinį „X trasa sprintą“ bei 10 km ekstremalų „X trasos“ bėgimą. Tik „Miško trasos“ bėgime V. Žlabys liko antras, nusileidęs olimpiečiui Remigijui Kančiui. 10 km „Miško trasos“ nugalėtojais tapo brolis ir sesuo Remigijus ir Loreta Kančiai.

Ekstremalaus 5 km bėgimo „X trasa“ trečiosios vietos laimėtoja Daiva Bielevičiūtė, likus 500 m iki finišo, pamėtė batą ir finišavusi pusbasė užėmė 3 vietą. Multisporto varžybose „LTeam Winter Challenge“ dėl ištižusio sniego visus įskaitinius taškus surinkti stipriausioje „PRO“ grupėje sugebėjo tik keturios vyrų komandos.Pasak organizatorių, didžiausios eilės driekėsi prie biatlono rungties, o mažiausiai Lietuvai pažįstamu ir „labiausiai atrastu“ pripažintas aisštoko (bavariškas akmenslydžio) sportas

Talismanų konkurse pirmą kartą nugalėjo ne Lietuvos atstovas. Šįkart daugkartinį varžybų čempioną Žalgirinį nurungė  lapiukas Lesikas iš Minsko – antrųjų Europos žaidynių talismanas.

Festivalio metu buvo pasiektas rekordas slidinėjimo „SkiErg“ treniruokliu. Visą dieną vykusiame rekordo siekime festivalininkai nušliuožė 201 km, o geriausiai pasirodė olimpietis baidarininkas Ričardas Nekriošius, per pusvalandį įveikęs 8 km distanciją.

Atvirajame Lietuvos sniego tinklinio „LT SnowVolley open“ čempionėmis tapo Vytenė Vitkauskaitė, Urtė Andriukaitytė ir Daiva Anuškevičiūtė. Merginų komandos pavadinimą – „Venesuela“ įkvėpė antrąją festivalio dieną koncertavusi grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir jų atliekama daina „Į Venesuelą“.

„Snow Kayak“ varžybose, kurių metu dalyviai pripučiama baidare leidžiasi Druskininkų „Snow Arenos“ lauko nusileidimo trasa į ledinį baseiną, nugalėtoju tapo Domantas Cibas. Vilniečio pergalei prireikė keturių nusileidimų. Sykį Domantas praslydo baseiną nenukritęs nuo baidarės į vandenį.

Visas tris dienas renginyje buvo galima sutikti, pabendrauti su dar dviem olimpinėmis čempionėmis: Vida Venciene ir Daina Gudzinevičiūte. Tarp festivalio svečių buvo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, o taip pat ir olimpiečiai Justinas Kinderis, Ieva Serapinaitė, Saulius Ritter, Dovydas Nemeravičius, Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė, Ričardas Nekriošius ir kiti svečiai.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir „Mano Druskininkai“  informacija

Justino Kygos ir festivalio organizatorių nuotraukos

Daugiau nuotraukų – „Facebook“ paskyroje „Mano Druskininkai“