Užsienio svečius maloniai nustebino Druskininkų gebėjimas suvaldyti daug projektų

Šią savaitę Druskininkuose lankėsi gausi tarptautinio projekto „Innova Spa“ delegacija, kurioje – sveikatinimo, rinkodaros, savivaldos specialistai iš Prancūzijos, Vengrijos, Portugalijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovėnijos bei Latvijos.

Tai yra „Interreg Europe“ programos finansuojamas tarpregioninio bendradarbiavimo projektas „Inovatyvūs sveikatinimo sprendimai terminiams SPA regionams“, kurį Lietuvos inovacijų centras įgyvendina kartu su partneriais iš minėtų šalių.

Svečiai iš aštuonių šalių susipažino su Druskininkų SPA įstaigų patirtimi/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Projekto tikslas – skatinti tarpregioninį mokymąsi ir keitimąsi žiniomis tarp 8 projekte dalyvaujančių šalių bei tobulinti konkrečių politikos priemonių, susijusių su sveikatos prevencija ir gydymu terminiais vandenimis, įgyvendinimą.

Kiekvienas partneris rengia pažintinius vizitus savo šalyje, kurių metu svečius supažindina su egzistuojančiomis politikos priemonėmis, esamais SPA kurortais bei jų teikiamomis paslaugomis. Jau surengti pažintiniai vizitai Prancūzijoje ir Vengrijoje, o Lietuvoje organizuojamame projekto partnerių susitikime be Druskininkų dar aplankyti Vilnius ir Birštonas.

Mūsų kurorte delegacijos atstovai lankėsi Druskininkų gydykloje ir įvairiose SPA, kėlėsi lynų keliu iki „Snow Arenos“ ir išklausė Druskininkų TVIC, savivaldybės ir Druskininkų gydyklos atstovų pranešimų apie miesto istoriją, sveikatinimo priemones bei planuojamus projektus.

Svečiams gerą įspūdį paliko Druskininkų sugebėjimas suvaldyti tiek daug investicinių projektų per sąlyginai trumpą 19 m. laikotarpį – nuo 2000 m. iki šių dienų.

Druskininkų savivaldybės informacija