Tradicinių Mero pietų metu aptartos Druskininkų aktualijos ir perspektyvos

Praėjusį ketvirtadienį į „Grand SPA Lietuva“ konferencijų salėje organizuotus tradicinius Mero pietus susirinko verslininkai, Savivaldybės vadovai ir specialistai, įvairių įstaigų ir įmonių vadovai, kaimiškųjų bendruomenių atstovai.

 

Į tradicinius Mero pietus susirinko verslininkai, Savivaldybės vadovai ir specialistai, įvairių įstaigų ir įmonių vadovai, kaimiškųjų bendruomenių atstovai/Roberto Kisieliaus nuotrauka

 

Renginyje aptarti aktualūs klausimai ir problemos, pasakota apie jau įgyvendinamus ir būsimus projektus.

Renginyje dalyvavo Ūkio viceministras Gediminas Miškinis, Seimo narė Virginija Vingrienė, Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje Ona Balevičiūtė. Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė, kiti svečiai.

 

Dėmesys bendruomenei svarbiems projektams

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pristatė svarbiausius projektus ir jau nuveiktus darbus, atsakė į susirinkusiesiems aktualius klausimus. Savivaldybės vadovas padėkojo bendruomenės atstovams už jų aktyvumą, prisidedant prie sėkmingo Druskininkų vystymo, pasidžiaugė iniciatyviu jaunimu: „Džiaugiuosi, kad ir jaunimas ateina pas mus su naujomis iniciatyvomis, naujomis mintimis – norėčiau palinkėti jų planams išsipildymo. Galiu Jus patikinti, kad Druskininkų savivaldybė visuomet ieškos galimybių padėti kiekvienam, norinčiam čia imtis bet kokio verslo.“

R. Malinauskas pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais vis dar išlieka turistų skaičiaus didėjimo tendencija, Druskininkai patrauklūs ne tik lietuviams, bet užsienio šalių gyventojams. Savivaldybės vadovas dėkojo verslininkams, sąžiningai mokantiems vietinę rinkliavą už naudojimąsi Druskininkų kurorto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. Anot R. Malinausko, vis daugiau privačiame sektoriuje nakvynės paslaugas teikiančių verslininkų moka šią rinkliavą, daugiau lėšų surenkama ir iš viešbučių, poilsio namų. Renginio dalyviams buvo išsamiai pristatyta, kam yra panaudojami vietinės rinkliavos pinigai.

Visiems buvo įdomu sužinoti apie Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijų kelių infrastruktūros atnaujinimo planus, Druskininkų savivaldybės dujofikavimo projektą, „Atgimimo“ mokyklos stadiono ir erdvių atnaujinimą, Leipalingio mokyklos stadiono įrengimą. Pasidžiaugta naujomis renginių erdvėmis K. Dineikos sveikatingumo parke, kurios sulaukė didelio populiarumo.

Visus domino informacija apie vieno iš svarbiausių – Kultūros centro projektą. Šis objektas yra reikalingas ir reikšmingas ne tik Druskininkams, bet ir visai Pietų Lietuvai. Jame numatoma įrengti daugiafunkcines erdves ir kino teatrą. Preliminari objekto kaina pagal parengtą techninį projektą – 27 mln. Eur. Šiuo metu vykdomas rangovo parinkimo konkursas.

Kultūros centro projektą numatoma finansuoti Valstybės, Savivaldybės ir ES lėšomis. Tikimasi, kad Druskininkuose modernus ir šiuolaikiškas Kultūros centras turėtų būti įrengtas iki 2021 metų – tais metais Druskininkuose numatyta surengti Pasaulio lietuvių žaidynes.

Įdomu buvo išgirsti apie vykdomus M. K. Čiurlionio gatvės rekonstrukcijos darbus, prie Švietimo centro esančio skvero, kuriame atsiras žaliosios erdvės, interaktyvūs fontanai, rekonstrukciją.

R. Malinauskas papasakojo ir apie Vijūnėlės parko atnaujinimą – vykdomas esminis Vijūnėlės parko atnaujinimas: keičiamas gruntas, sėjama nauja pieva ir sodinami nauji narcizai – pavasarį parke sužydės net 500 tūkstančių narcizų.

 

Renginyje dalyvavo Ūkio viceministras G. Miškinis, Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje O. Balevičiūtė. Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė J. Stankienė, kiti svečiai/ Roberto Kisieliaus nuotrauka

 

Pasveikinti naujieji seniūnaičiai

Renginyje buvo pasveikinti naujai išrinkti Leipalingio ir Viečiūnų seniūnaitijų seniūnaičiai: Ratnyčėlės seniūnaitis Juozas Kurlavičius, Ilgio seniūnaitė Jūratė Vaičiulionienė, Avirio seniūnaitis Saulius Valentukonis, Bilso seniūnaitė Jurgita Cimakauskienė, Klonio seniūnaitis Tadas Zakarackas ir Seiros seniūnaitijos seniūnaitė Agnė Adamina.

 

Renginyje buvo pasveikinti naujai išrinkti Leipalingio ir Viečiūnų seniūnaitijų seniūnaičiai/Roberto Kisieliaus nuotrauka

 

Pasidžiaugta sėkmingomis iniciatyvomis

Mero pietuose dalyvavusi LR Seimo narė V. Vingrienė akcentavo, kad kasmet Druskininkai ją maloniai nustebina: „Kiekvieną kartą, kai tenka matyti Druskininkų savivaldybės mero rengiamus pristatymus, kurortas vis nustebina naujomis idėjomis ir daugybe įgyvendinamų projektų“.

LR Ūkio ministerijos viceministras Gediminas Miškinis renginio dalyviams papasakojo, kokie Lietuvos turizmo prioritetai galimi ateityje. Su VMI: tikslais, prioritetais, rezultatais supažindino Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė J. Stankienė.

Druskininkų ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mantas Jurkonis ir Savivaldybės Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėja-savivaldybės gydytoja Evelina Raulušaitienė papasakojo apie Ligoninės vaikų skyriaus atnaujinimą. Šio skyriaus atnaujinimas pradėtas, vasarą Druskininkų ligoninės ir judėjimo „Už Druskininkus“ iniciatyva surengus akciją „Už galimybę sveikti linksmiau!“. Renginio metu padėkota visiems, jau prisidėjusiems prie akcijos ir raginta prisiminti, kad paaukoti lėšų galima ir dabar, jas pervedant į specialiai atidarytą Druskininkų ligoninės sąskaitą.

Druskininkų jaunimo užimtumo centro direktorė Aušra Nedzinskienė papasakojo apie jau antrus metus sėkmingai įgyvendinamą Jaunimo verslumo programą.  A. Nedzinskienė pasidžiaugė programos populiarumu, pasiektais rezultatais bei verslo ir jaunimo įsitraukimu: „Ši programa suteikia galimybių jaunuoliams nuo 14 iki 29 metų išbandyti save darbo rinkoje ar versle, įgauti profesinės patirties ir, žinoma, patiems užsidirbti pinigų.“

Kadangi susitikimas buvo surengtas renginių ciklo „Turizmo gurmanai – į Druskininkus!“ išvakarėse, Druskininkų savivaldybės vyriausioji specialistė turizmui ir komunikacijai Aina Damkutė papasakojo, kokiuose renginiuose buvo galima apsilankyti visą praėjusį savaitgalį.

 

Druskininkų savivaldybės mero iniciatyvą kasmet suburti verslo bendruomenę, įvairių įstaigų ir įmonių vadovus ir savivaldybės atstovus pietums vertina ir patys renginio dalyviai.

Modestas Vitkauskas, svečių namų SAKA šeimininkas: „Be visų kitų pranešimų maloniausia buvo išgirsti, kad Savivaldybes administracija su meru priešaky renkasi šiuolaikinę rinkodarą su labai inovatyviu ir, mano nuomone, efektyviu miesto viešinimo planu, renkasi aukščiausio lygio šios srities profesionalus. Miesto rinkodara skaitmenizuojama. Miestas puikiai sutvarkytas ir paruoštas net išrankiausiems turistams, todėl labai svarbu jį šiuolaikiškai pristatyti. Jeigu viskas bus vykdoma nuosekliai ir naudosime dabartines technologijas, rezultatą netolimoje ateityje pajausime visi: ir mažiausios apgyvendinimo vietos, ir didieji miesto objektai. Po mero R. Malinausko pristatymo ir atsakytų klausimų norėjosi ploti atsistojus“.

Jurgita Steponavičiūtė, restoranų „Vitaminas B12“ ir „Du SEL“ savininkė: „Labai šaunu, kad aš turėjau galimybę dalyvauti Mero pietuose. Man, kaip vystančiai verslą Druskininkuose, labai svarbu žinoti miesto strategiją, planus. Tai mums aktualu kasdien, todėl labai svarbu, kad verslo atstovai yra supažindinami su planuojamais pokyčiais. Tokiu būdu galiu prisiderinti bei planuoti savo restoranų darbą, pobūdį. Dar vienas labai svarbus aspektas – aptartos nišos, ko Druskininkams trūksta, kas galėtų pritraukti dar daugiau turistų. Pokyčiai akivaizdūs, ir smagu, kad Druskininkai neatsilieka nuo naujovių bei supranta interneto galią bei XXI amžiaus privalumus, kurie padeda pritraukti bei populiarinti kurortą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Mano nuomone, verslas bei savivalda turėtų bendradarbiauti, kaip ir yra iki šiol, nes tik tokiu atveju galime būti sėkmingi ir vieningi.“

Jurgita Cimakauskienė, naujoji Bilso seniūnaitė: „Susitikimo metu daug daugiau sužinojau apie Druskininkų mieste ir savivaldybėje vykdomus projektus, taip pat apie tai, kad planuojama vykdyti ateityje. Džiugu, kad ir toliau sulaukiame vis daugiau poilsiautojų mūsų mieste, kad, gerinant susisiekimą, tvarkomi, asfaltuojami labai prastos būklės keliai. Ir, aišku, labai laukiame  naujo Kultūros centro mūsų mieste“.

 

 Laima Rekevičienė