Tarptautinis bendradarbiavimas vėl „gyvas“ – Airijoje po beveik 2 metų surengtas projekto „Turizmui draugiški miestai“ susitikimas

Druskininkų savivaldybė nuo 2019 m. dalyvauja tarptautiniame projekte „Turizmui draugiški miestai“, kuris skatina įvairius Europos miestus dalintis gerąja darnaus turizmo patirtimi. Pandemijai pakoregavus keliones, nuo 2020 m. kovo gerąja patirtimi teko dalintis nuotoliniu būdu, rengiant vaizdo konferencijas. Tačiau didžiajai daliai Europos Sąjungos gyventojų pasiskiepijus nuo COVID-19 viruso, spalio 5-6 d. šalia Dublino esančiame Dan Lėrė mieste po ilgos pertraukos organizuotas ir gyvas partnerių susitikimas.

Netoli Dublino esančiame Dan Lėrė mieste po ilgos pertraukos organizuotas ir gyvas tarptautinio projekto „Turizmui draugiški miestai“ partnerių susitikimas/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Susitikimo metu projekto miestų-partnerių atstovai vieni kitiems pristatė ir pateikė pastabas dėl rengiamų integruotų darnaus turizmo veiksmų planų, įvertino vieni kitų pažangą projekto metu. Druskininkų darnaus turizmo veiksmų planas rengiamas, siekiant sustiprinti Druskininkų kaip darnaus turizmo krypties įvaizdį, populiarinti kurortą tarptautinėje rinkoje, atsižvelgiant ir į kurorto svečių, ir gyventojų poreikius, skatinant valdžios, suinteresuotų verslo subjektų bei vietos bendruomenės bendradarbiavimą, tobulinant atitinkamų specialistų kvalifikaciją.

Susitikimo metu Druskininkų savivaldybės atstovai – Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Rudienė bei Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas turizmui ir kultūrai Antanas Urbonas – susipažino su Dan Lėrės miesto pokyčiais, susijusiais su turizmo skatinimu ir pandemijos valdymu. Dan Lėrė savivaldybė karantino metu nusprendė keliolikos kilometrų dviejų eismo juostų pakrantės kelią laikinai pertvarkyti į vienos eismo juostos kelią, o atsilaisvinusią dalį skirti dviračių takui, vedančiam į Dubliną. Visuomenei laikinas sprendimas patiko, todėl buvo atlikta gatvės rekonstrukcija su atitvarais ir ženklinimu, taigi dabar dviračių taku naudojasi ir turistai, ir į miestą vykstantys darbuotojai. Dan Lėrės atstovai taip pat pristatė projekto metu įvykdytą eksperimentą – vienoje gatvelėje automobilių parkavimo vietos buvo transformuotos į žaliąją zoną, panaudojant laikinus želdinius ir prekystalius, skirtus tos gatvelės verslininkams prekiauti savo produkcija ir pagyvinti gatvę, kuri anksčiau buvo su daug parkavimo vietų ir neturėjo daug traukos objektų. 

Gyvi susitikimai atveria galimybes iš arti pamatyti, kokias ir kokiais būdais su turizmu susijusias problemas sprendžia kiti Europos miestai, parodyti ir pasidžiaugti savo pažanga, pabendrauti su aukščiausio lygio turizmo profesionalais iš tokių turistų pamėgtų miestų, kaip Venecija, Dubrovnikas, Krokuva ir kiti.

Druskininkų savivaldybė projekte dalyvauja kartu su kitais 8 Europos miestais: Genuja (Italija) Kaseresu (Ispanija), Venecija (Italija), Dan Lerė-Ratdaunu (Airija), Krokuva (Lenkija), Braga (Portugalija), Rovaniemiu (Suomija) ir Dubrovniku (Kroatija). Projektu siekiama pagerinti miestų partnerių gebėjimus spręsti su darniu turizmu susijusius iššūkius, įtraukiant visas turizmo plėtra suinteresuotas šalis bei vietos bendruomenę.