Pradedamas įgyvendinti savivaldybės apšvietimo infrastruktūros modernizavimo projektas

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai bei specialistai susitiko aptarti savivaldybės apšvietimo infrastruktūros modernizavimo darbų.

Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas apšvietimo tinklų modernizavimui ir plėtrai. Šiai sričiai kasmet skiriama lėšų, tačiau šiais metais pradedamas įgyvendinti apšvietimo modernizavimo projektas apims visą Druskininkų savivaldybės teritoriją. Įgyvendinant projektą, planuojama esamus energetiškai neefektyvius natrio ir gyvsidabrio šviestuvus pakeisti energiją taupančiais LED šviestuvais, kurių įrengimas Druskininkų savivaldybei leistų sutaupyti elektros energijos. Mažėtų išlaidos ir šviestuvų remonto darbams. Vienas didžiausių šio projekto privalumų yra tas, kad apšvietimo infrastruktūros atnaujinimui nereikės skirti jokio papildomo finansavimo – šviestuvai bus atnaujinami ne tik iš sutaupytų lėšų, mažinant sunaudojamos elektros energijos kiekį, bet ir verslo atstovų lėšomis.

Reikėtų įvertinti ne tik ekonominę, bet ir aplinkosauginę naudą. Įrengus LED apšvietimą, Druskininkų savivaldybė prisidėtų, mažinant energetinių resursų eikvojimą. LED lemputės tarnauja 5-10 kartų ilgiau už įprastas, tad jas reikės rečiau keisti.

Bene svarbiausia apšvietimo infrastruktūros modernizavimo priežasčių yra neabejotina nauda druskininkiečiams ir miesto svečiams. Atnaujinti bei naujai įrengti šviestuvai pagerina eismo bei saugumo mieste situaciją. Tinkamai apšviesti keliai, sankryžos bei pėsčiųjų perėjos padeda išvengti nelaimingų atsitikimų kelyje, o naujais pakeisti apšvietimo stulpai ne tik suteikia daugiau saugumo, bet ir prisideda, kuriant gražesnį ir jaukesnį kurortą.

„Pakeitę dabartinius gatvių apšvietimui naudojamus šviestuvus elektros energiją taupančiais LED šviestuvais, ne tik sutaupysime lėšų, ir pagražinsime kurortą, bet ir prisidėsime prie energinių resursų eikvojimo mažinimo. Reikėtų nepamiršti ir apšvietimo svarbos eismo saugumui. Praeitais metais įrengę pėsčiųjų perėjų apšvietimą, sulaukėme puikių vairuotojų ir pėsčiųjų atsiliepimų“, – kalbėjo susitikime dalyvavęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Druskininkų savivaldybės vadovai bei specialistai aptarė savivaldybės apšvietimo infrastruktūros modernizavimo darbus/Gintarės Varnelienės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją