Nedarbas Druskininkuose – mažiausias regione

Naujausiais Lietuvos darbo biržos duomenimis, nedarbo lygis Druskininkuose šių metų vasario 1 d. yra 10 procentų ir, lyginant su atitinkamu 2017 m. laikotarpiu, sumažėjo 0,6 procentiniais punktais. Nedarbo rodikliai kurorte, kaip ir visoje Lietuvoje, nuolat kinta, priklausomai nuo metų laiko, tačiau per pastaruosius 12 mėnesių nedarbo rodikliai Druskininkuose buvo žemesni nei Alytaus regione, o 2017 m. liepos-lapkričio mėnesiais – žemesni nei Lietuvoje.

Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko teigimu, nedarbo rodiklių mažėjimas Druskininkuose – efektyvaus savivaldos, darbo biržos ir verslo bendradarbiavimo bei įgyvendinamų programų rezultatas. „Tam, kad nedarbas Savivaldybėje mažėtų, nuolat bendradarbiaujame su vietiniais verslininkais, darbo biržos darbuotojais. Daug dėmesio skiriame jaunimo nedarbo mažinimui. Ketiname tęsti praėjusiais metais puikių atgarsių visoje Lietuvoje sulaukusią Jaunimo užimtumo centro įgyvendintą Jaunimo verslumo ir integracijos į darbo rinką programą. Ši programa suteikė galimybę jaunuoliams išbandyti save darbo rinkoje ir įgyti profesinės patirties. Siekdami, kad nedarbas mūsų Savivaldybėje mažėtų, tęsiame ir viešųjų darbų programą. Šiemet Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai drastiškai sumažinus finansavimą minėtai programai, visus šiuos metus ieškosime finansavimo iš Savivaldybės lėšų, kad galėtume įdarbinti kuo daugiau darbo nerandančių žmonių“, – kalbėjo Savivaldybės meras, pridurdamas , kad daug dėmesio skiriama ir nepasiturinčių gyventojų įdarbinimui.

„Praėjusiais metais kreipėmės į darbo biržos darbuotojus, prašydami ieškoti galimybių įdarbinti 169 socialines pašalpas gaunančius asmenis – tuos, kurių gaunamos pajamos tuo metu buvo pačios mažiausios. Šiais metais taip pat stengsimės įdarbinti kuo daugiau socialinių pašalpų gavėjų“, – sakė Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė.

Alytaus apskrityje nedarbo rodikliai mažiausi išlieka Druskininkų savivaldybėje, didžiausi – 16,2 procento – šiuo metu registruojami Lazdijų rajono savivaldybėje. Alytaus rajono savivaldybėje registruotas nedarbas – 11,9 procento, Varėnos rajono savivaldybėje – 11,2 procento, Alytaus miesto savivaldybėje – 10,2 procento.

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją