Naujai sukurta taryba ėmėsi turizmo ir kurorto vystymo reikalų

Tai, kad Druskininkams ypač svarbūs turizmo ir kurorto plėtros reikalai, įrodo faktas, jog praėjusį mėnesį Druskininkų savivaldybės taryba įkūrė naują instituciją – Druskininkų turizmo ir kurorto vystymosi tarybą (DTKVT), kurioje – Savivaldybės ir verslo atstovai. Naujai įkurta taryba jau sušaukė pirmąjį posėdį.

Druskininkų turizmo ir kurorto vystymosi taryba jau sušaukė pirmąjį posėdį/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Pristatė plėtros viziją

Posėdžio metu buvo pristatyti šios tarybos nuostatai, patvirtinta vadovybė. Tarybos pirmininku išrinktas meras Ričardas Malinauskas, o jo pavaduotoju – verslininkas, Druskininkų klubo prezidentas Albertas Katilovskis.

Savivaldybės meras R. Malinauskas pristatė Druskininkų plėtros viziją ir esamą turizmo situaciją, pasidžiaugė kasmet didėjančiais turistų srautais, taip pat išsiplėtusia turistų geografija – svečiais iš Skandinavijos šalių, Ispanijos, Portugalijos.

„Druskininkai yra ne tik sanatorinio gydymosi ir sveikatinimo kurortas. Čia turi būti visos kitos veiklos kryptys: poilsis, pramogos, komercinis sportas, kultūrinis turizmas, siejamas su naujaisiais kultūros rūmais. Mums reikia turėti visą paslaugų spektrą, kad kiekvienas poilsiautojas pas mus surastų tai, ko jam reikia“, – sakė meras.

Diskutavo apie žaidynių svečių apgyvendinimą

Pristatydamas infrastruktūros plėtrą, R. Malinauskas papasakojo apie Druskininkų gydyklos rekonstrukciją, planus įsigyti ekologiškų autobusų, dviračių takų gerinimą ir naujos poilsio zonos aplink Alkos tvenkinį kūrimą: „Reikia, kad turistams būtų įdomus visas miestas, o net tik Druskininkų centras.“

Pristačius pasirengimo Lietuvių pasaulio lietuvių sporto žaidynėms eigą, kai kuriems tarybos nariams kilo klausimų dėl žaidynių svečių ir dalyvių apgyvendinimo. Savivaldybės turizmo verslo atstovai išankstinei rezervacijai pasiūlė sudaryti visų Druskininkų apgyvendinimo įstaigų katalogą su kainomis ir jį kuo anksčiau pristatyti būsimiems Pasaulio lietuvių sporto žaidynių dalyviams.

Siūlė atsisakyti spausdintinės informacijos

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis pristatė 2019 m. jau nuveiktus darbus ir planus 2019-2020 metams. Tarybos nariai diskutavo dėl reklaminių priemonių, pripažino, jog derėtų palaipsniui pereiti prie inovatyvesnių rinkodaros priemonių.

R. Malinauskas pasiūlė naudoti daugiau e-rinkodaros (mobiliosios programėlės, interneto sprendimai) priemonių, mažinant spausdintos informacijos ir reklamos skaičių. Savivaldybės turizmo verslo atstovai argumentavo, kad tam tikra dalis spausdintos informacijos turėtų išlikti dėl pakankamai didelių vyresnių (vyresnių nei 50 m. amžiaus) turistų srautų, kuriems spausdinta informacija yra patogiausia. Taip pat buvo pripažinta, jog, kuriant informacinę ir suvenyrinę medžiagą apie Druskininkus, derėtų ieškoti naujų formų ir produktų.

Posėdyje buvo keliamas klausimas dėl priemonių, kurios mažintų automobilių judėjimą Druskininkų mieste.

„Kol dar pas mus nėra akivaizdaus automobilių pertekliaus, manau, turime išvengti transporto apmokestinimo. Nemokamas automobilių stovėjimas yra mūsų privalumas, padedantis didinti Druskininkų patrauklumą ir išskirtinumą“, – sakė meras R. Malinauskas.

Meras R. Malinauskas pristatė Druskininkų plėtros viziją ir esamą turizmo situaciją, pasidžiaugė kasmet didėjančiais turistų srautais, taip pat išsiplėtusia turistų geografija/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Druskininkų turizmo ir kurorto vystymosi taryba:

Ričardas Malinauskas, Tarybos pirmininkas, Druskininkų savivaldybės meras

Albertas Katilovskis, pirmininko pavaduotojas, Druskininkų klubo prezidentas

Nariai:

Modestas Vitkauskas, verslininkas, Druskininkų savivaldybės tarybos narys;

Vaiva Žagunienė, Druskininkų savivaldybės administracijos Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja;

Rimantas Palionis, viešosios įstaigos Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius;

Edmundas Antanaitis, UAB Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA direktorius.

Artūras Salda, AB „Eglės sanatorija“ generalinis direktorius;

Vladimir Ščiupakov, UAB Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Grand SPA Lietuva“ generalinis direktorius;

Elena Ramanauskienė, VšĮ sanatorija „Belorus“ rinkodaros skyriaus vedėja;

Audrius Abromavičius, viešbučio „Simpatija“ direktorius.

Druskininkų savivaldybės informacija