Informacija dėl pagalbos išvežti atliekas į stambiųjų bei kitų atliekų surinkimo aikšteles

Šiais metais Druskininkų savivaldybė dėl aplinkosaugininkų ir miškininkų keliamų reikalavimų buvo priversta uždaryti ir likviduoti devynias stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikštelės Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijose.

Dabar tokias atliekas galite pašalinti stambiųjų bei kitų atliekų surinkimo aikštelėse Druskininkuose (Gardino g. 100-102) arba Leipalingyje. Labai prašome gyventojų būti atsakingus ir atliekas vežti būtent ten.

 

Druskininkų savivaldybė ir UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“ yra pasirengę nemokamai padėti žmonėms, neturintiems galimybių atvežti atliekų į jų surinkimo aikšteles šiais būdais:

Pensinio amžiaus ar neįgalūs asmenys, gyvenantys seniūnijose ir neturintys galimybių išvežti stambiąsias atliekas, gali kreiptis į UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“. Užsiregistravus ir suderinus laiką, į namus atvyks specialistai, kurie minėtas atliekas išveš nemokamai.

 

Visi norintys gali nemokamai pasinaudoti specialiai didelėms ar kitoms atliekoms gabenti skirta automobilio priekaba. Priekaba yra Druskininkuose, Gardino g. 102 esančioje stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėje. Išsinuomodamas priekabą, gyventojas su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro atstovu turi pasirašyti sutartį, kuria įsipareigoja grąžinti priekabą nustatytu laiku ir tokios pačios techninės būklės, kokios ją gavo.

Priekaba gyventojams nemokamai nuomojama dviem valandoms.

 

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į atliekų tvarkymo specialistę Jurgitą Vaicekelionytę, el. paštu: ekologas@dku.lt; tel. (8 313) 51405

 

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė teigė, kad stambiųjų ir kitų atliekų aikštelės prieš dešimtmetį buvo įrengtos gyventojų patogumui ir labai pasiteisino, padėjo apsaugoti Savivaldybės miškus nuo šiukšlių ir nelegalių sąvartynų, tačiau dėl per daug griežtų aplinkosaugininkų ir miškininkų reikalavimų šiuo metu aikštelės yra uždarytos.


 „Labai tikiuosi, kad per du metus bendruomenės patogumui įrengsime dar vieną aikštelę Viečiūnuose. Savivaldybei aikštelės įrengimas papildomai nieko nekainuos, nes darbai bus atlikti įgyvendinant regioninį projektą“, – sakė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.

 

 

 

 

 

 

 


 

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją