Druskininkuose ilgai lauktas įvykis – pasirašyta Kultūros centro rangos sutartis

Druskininkų kurortas jau 19 metų puoselėjantis kultūrinio turizmo kryptį, pagaliau gali pasidžiaugti oficialia grandiozinio Kultūros centro projekto pradžia.

Kovo 8 d. Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė bei pagrindinio partnerio – UAB „Statybų kodas“ –  laikinai einanti direktoriaus pareigas Milda Gudžiūnaitė pasirašė Kultūros centro rangos darbų sutartį. Rangos darbus atliks jungtinės veiklos partneriai – UAB „Statybų kodas“ ir UAB „Sonus exsertus“. Kultūros centro rangos darbų kaina – 28,8 mln. Eur. Projektą numatyta finansuoti savivaldybės bei valstybės lėšomis.

Administracijos direktorei V. Jurgelevičienei ir UAB „Statybų kodas“ laikinai einančiai direktoriaus pareigas M. Gudžiūnaitei pasirašat Kultūros centro rangos darbų sutartį, dalyvavo Savivaldybės meras R. Malinauskas, jo pavaduotojas L. Urmanavičius, Savivaldybės administracijos bei kiti rangos sutartį ruošę specialistai/Rūtos Vitkauskaitės nuotrauka

Sutarties pasirašymo metu taip pat dalyvavo: Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Savivaldybės administracijos bei kiti rangos sutartį ruošę specialistai. Buvo aptarti artimiausi darbai ir techniniai sprendimai.

UAB „Uostamiesčio projektas“ architektai, įgyvendindami Druskininkų savivaldybės sąlygas, suprojektavo subtilių, apvalių siluetų architektūrinį unikalų objektą, kuris harmoningai įsilies į Druskininkų kurorto aplinką.

Eksterjerui bus naudojami akmens, medžio, tinko, natūralios rūdinto plieno detalės. Druskininkų kultūros centras suprojektuotas, kaip vientisa kultūrinė erdvė, apjungianti galimybę suteikti įvairaus spektro ir aukščiausios kokybės kultūrinius renginius tiek miestiečiams, tiek miesto svečiams. Projektuojamą pastatą sudaro: didžioji salė – 1175 vietų, mažoji salė – 500 vietų, kino salė – 151 vietos, bei šias sales apjungiantys holai. Taip pat numatytos repeticijų salės.

Kino salės blokas suprojektuotas taip, kad galėtų veikti, nepriklausomai nuo Kultūros centro, o, prireikus, būtų galimybė sujungti holus į vieną bendrą erdvę renginių metu. Patalpų išdėstymas funkciškai suplanuotas taip, kad Kultūros centre vienu metu galės vykti konferencijos, koncertai, repeticijos ir kino seansai. Žmonių srautai bei įvairūs renginių garsai vieni kitiems netrukdys. Numatyta unikali vieta žiūrovams, kurie pertraukų metu galės apsilankyti ant centro stogo įrengtoje modernioje erdvėje, kurioje, esant geram orui, taip pat vyks ir įvairūs koncertai.

„Šiandien istorinė ir ypatinga diena Druskininkams. Išskirtinio lygio objektas, kuriame, transformuojant erdves, vienu metu bus galima organizuoti keletą skirtingo žanro renginių, taps vienu moderniausių kultūros židinių ne tik visoje Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje“, – pasirašyta sutartimi pasidžiaugė Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas. Jis akcentavo būsimo centro unikalumą ir pabrėžė, kad naujojo centro erdvės bus naudojamos ne tik šalies, bet ir tarptautinio lygio atlikėjų koncertams bei kitiems renginiams.

Projektas ne kartą buvo pristatytas nacionaliniu lygiu – LR Seimo Kultūros komiteto atstovams, ministerijų bei Vyriausybės nariams. Rengiant šį projektą, išskirtinis dėmesys buvo skiriamas jo kokybei. Siekiant užtikrinti rangos darbų konkurso kokybę, buvo pasitelkti nepriklausomi ekspertai. Taip pat buvo konsultuojamasi su didelę patirtį panašių pasaulinio lygio objektų statybose ir įrangos parinkime turinčiais tarptautiniais ekspertais. Ypač daug dėmesio skirta akustikos sprendiniams, taip pat įrangai, kuri sudaro beveik 10 mln. Eur projekto vertės.

Savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė pažymėjo, kad daug pastangų ir laiko kainavęs projektas išsiskiria itin aukšta kokybe: „Intensyvus darbas su nepriklausomais ekspertais, konsultacijos su panašių pasaulinio lygio objektų statybose patirtį turinčiais specialistais buvo nuoseklus darbas, siekiant sukurti modernų, išskirtinį ir tarptautiniams renginiams pritaikytą centrą“.

Numatoma šio įspūdingo projekto trukmė – 3 metai, jo pabaiga numatyta 2021-aisiais. Tais metais Druskininkuose vyks Pasaulio lietuvių žaidynės, kurių atidarymo ceremonija planuojama naujame Kultūros centre.