Druskininkų savivaldybėje organizuota diskusija „Savižudybių prevencijos galimybės savivaldybėje“

Spalio 30 dieną Druskininkų savivaldybėje organizuotoje diskusijoje „Savižudybių prevencijos galimybės savivaldybėje“ dalyvavo daugiau kaip 30 įvairių įstaigų atstovų bei specialistų. Savivaldybės administracijos darbuotojai, sveikatos priežiūros specialistai, švietimo įstaigų atstovai, socialiniai pedagogai, psichologai, seniūnai, jaunimo užimtumo darbuotojai diskutavo, kaip užtikrinti ankstyvą galimų savižudybių atpažinimą ir suteikti efektyvią pagalbą savižudybės krizę išgyvenančiam asmeniui. Diskusiją vedė Sveikatos apsaugos ministerijos, savižudybių prevencijos biuro vedėjas Marius Strička bei Druskininkų savivaldybės Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėja-savivaldybės gydytoja Evelina Raulušaitienė.

 

Diskusijoje „Savižudybių prevencijos galimybės savivaldybėje“ dalyvavo daugiau kaip 30 įvairių įstaigų atstovų bei specialistų/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

 

Svečias iš savižudybių prevencijos biuro papasakojo, kaip atpažinti savižudybės riziką, dalinosi patirtimi ir patarimais dėl savižudybių algoritmo diegimo galimybių Druskininkų savivaldybėje. E. Raulušaitienė seminaro dalyviams pristatė aktualią statistiką – mirtingumo nuo savižudybių rodiklius Lietuvoje ir Druskininkuose. Taip pat buvo pristatytas naujas projektas „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“, kurį įgyvendinti planuojama ateinančiais metais. Projektas bus skirtas vietos bendruomenių aktyvumo didinimui ir įgalinimui savarankiškai spręsti aktualius savižudybių prevencijos uždavinius. Diskusijos dalyviai aktyviai dalinosi savo patirtimi, teikiant pagalbą krizę išgyvenantiems asmenims, aptarė galimybes, kaip užkirsti kelią šiems atvejams. „Kiekvienas savižudybės atvejis ar mėginimas nusižudyti mums yra labai svarbus. Turime sutelkti bendras pastangas psichikos sveikatos stiprinimui, nes tik bendradarbiavimu grįsti santykiai tarp įstaigų įgalina užtikrinti kokybiškas, prieinamas ir laiku suteikiamas paslaugas gyventojams“, ‒ sakė Savivaldybės gydytoja E. Raulušaitienė.

 

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją