Druskininkai sudomino seniausio Prancūzijos laikraščio „Le Monde“ žurnalistą

Vis dažniau Druskininkus aplanko ir apie mūsų kurortą reportažus rengia užsienio šalių žurnalistai. Šiuo metu Druskininkuose vieši garsiausio Prancūzijos laikraščio „Le Monde“ žurnalistas Florent Georgesco. Jį į Druskininkus atvedė susidomėjimas Grūto parku ir Druskininkų kurortu.

„Le Monde“ žurnalistas F. Georgesco susitiko ir su Druskininkų savivaldybės meru R. Malinausku/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Praėjusį šeštadienį žurnalistas lankėsi Grūto parke, kuriame kartu su parko įkūrėju Viliumu Malinausku apžiūrėjo sovietines skulptūras, o pirmadienį organizuotas jo susitikimas ir su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku.

Susitikimo metu R. Malinauskas pateikė daug įdomių faktų apie Grūto parką, taip pat papasakojo apie originalius Druskininkų projektus.

Žurnalistas F. Georgesco rengia straipsnį apie Grūto parką ir Druskininkus, taip pat nori supažindinti prancūziškai kalbančią auditoriją su Druskininkų kurortu.

F. Georgesco ypatingai domėjosi Lietuvos ir Druskininkų raida sovietmečio ir nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu, taip pat – Grūto parko atsiradimo istorija. Žurnalistą ir kartu keliavusią jo žmoną labai sužavėjo Druskininkų parkų ir skverų grožis, gėlynų gausa.

Prancūzas susidomėjo Grūto parku, kai „Lonely Planet“ – vienas žymiausių kelioninių gidų leidėjų – paskelbė keisčiausių muziejų sąrašą, kuriame Grūto parkas užima ketvirtąją vietą. Parkas, skirtas priminti sovietinių laikų Lietuvą, ir leidėjų pavadintas „Stalino pasauliu“.