Biologinis preparatas mašalų lervoms naikinti jau pilamas į Nemuną

Trečiadienį į Nemuną ties Varviškės kaimu buvo išpiltas biologinis preparatas „VectoBac 12AS“ kraujasiurbių upinių mašalų lervutėms naikinti. Iš viso į Nemuną išpilta 5,5 tūkst. litrų šio preparato, dar 2 tūkstančius litrų planuojama panaudoti vėliau.
Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje suaktyvėjantys upiniai mašalai – visą Pietų Lietuvos regioną kamuojanti problema. Nuo 2010-ųjų, panaikinus apskritis, upinių mašalų naikinimo programos finansavimas buvo nutrauktas. Druskininkų savivaldybės vadovų ir specialistų dėka visą Pietų Lietuvos regioną kamuojanti problema vėl pradėta spręsti.
„Rezultatus jaučiame – kasmet, išpylus preparatą, mašalų kiekis sumažėja. Tikimės gerų rezultatų ir šiemet“, – sakė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.
1999 metais Vyriausybė patvirtino upinių mašalų reguliavimo programą, tačiau 2010-aisiais, panaikinus apskritis, buvo nutrauktas ir programos finansavimas. Nuo to laiko Druskininkų savivaldybės Taryba kiekvienais metais po keletą kartų kreipdavosi į Vyriausybę, Aplinkos ir Finansų ministerijas. Taip pat 2012 metais Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko iniciatyva Alytaus regiono plėtros taryboje buvo svarstytas upinių mašalų naikinimo klausimas ir Tarybos vardu dėl šio klausimo kreiptasi į Finansų ir Aplinkos apsaugos ministerijas.
2015 metų pabaigoje LR Seimui priėmus Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymo pataisas, buvo sudaryta galimybė skirti finansavimą kraujasiurbių upinių mašalų populiacijos pokyčių stebėjimams ir populiacijos reguliavimo priemonėms.

Iš viso į Nemuną išpilta 5,5 tūkst. litrų šio preparato, dar 2 tūkstančius litrų planuojama panaudoti vėliau/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkų savivaldybės informacija