Niežtinti galvos oda. Ką bendro turi plaukų dažai ?

Koks ryšys tarp niežtinčios galvos odos ir plaukų dažų?

Plaukų dažai gali sukelti alergines reakcijas, kurios paprastai pasireiškia raudona, deginančia niežtinčia galvos oda. Šią problemą paprastai galima išspręsti gana lengvai, jei veiksmų imamasi anksti, kai pirmą kartą pastebite sudirgimą arba tiesiog kažką ne taip su galvos oda. Deja, daugelis žmonių ne visada žino ryšį tarp sudirgusios galvos odos ir plaukų dažų arba perka specialius šampūnus ir kondicionierius savo būklei gydyti, nesuvokdami, kad daugelyje šių garsių pavadinimų produktų yra labai aštrių cheminių medžiagų, kurios gali pabloginti ir net pabloginti jūsų jautrios galvos odos būklę.

Rekomenduojami plaukų dažai: Biokera Vegan Color V64, 300 g iš Vitrinapro.lt

Kas yra plaukų dažuose?

Paprastai bjauriausias galvos odos niežulio ir plaukų dažų problemos kaltininkas yra cheminė medžiaga fenilendiaminas (PPD). Ši medžiaga vadinama kontaktiniu alergenu ir gali sukelti nemalonų galvos odos sudirgimą… arba, gydytojo žodžiais tariant, sensibilizuojantį dermatitą. Jis absorbuojasi į odą ir sukelia rimtą dirginimą. Įkvėptas jis gali sukelti gerklės dirginimą ir bronchų astmą, o kraštutiniais atvejais patekęs į akis gali sukelti aklumą.

Jo dažnai randama daugelyje dažiklių, taip pat odos ir kailių dažuose, įvairiuose spausdintuvų dažuose ir fotografijos produktuose. Kai kurie šių produktų gamintojai aiškiai nurodė, kad PPD negalima naudoti tiesiogiai ant odos, tačiau dauguma PPD gamintojų dažnai to nepadaro ir nesupažindina vartotojų bei galutinių naudotojų su šio junginio keliamais pavojais.

Kitos kenksmingos cheminės medžiagos, randamos dažuose, yra vandenilio peroksidas ir amoniakas. Daugumos nestandartinių prekės ženklų plaukų dažų ir net kai kurių švelnesnių salonų dažų sudėtyje yra viena ar daugiau šių cheminių medžiagų.

Ką galime padaryti, kad išspręstume galvos odos niežėjimo ir plaukų dažų problemą?

Pirmiausia patarčiau kitą kartą einant į saloną paprašyti „jautrios galvos odos“ dažų. Yra daug prekių ženklų, kurie NĖRA kenksmingi ir dėl švelnesnių veikliųjų medžiagų ir kondicionavimo savybių gali palikti jūsų plaukus daug sveikesnius.

Antra, įsitikinkite, kad naudojate natūralų pH subalansuotą šampūną, kuriame nėra kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip natrio laureto sulfatas (SLS) ir propileno glikolis. Šie tik dar labiau sustiprins galvos odos niežėjimo problemą.

Galiausiai galite išbandyti natūralią niežtinčios galvos odos priemonę, pavyzdžiui, ramunėles, kurios puikiai ramina niežtinčią galvos odą, yra lengvai prieinamos ir 100 % natūralios.

Nusipirkite ramunėlių arbatos iš vietinės sveikatos parduotuvės arba pasigaminkite jos patys, tiesiog užvirinkite pintinę vandens ir įdėkite 2 arbatinius šaukštelius ramunėlių žiedų. Ramunėlių aliejus taip pat puikiai tinka tepti ant niežtinčių galvos odos žaizdelių ir puikiai gydo niežtinčios galvos odos ir plaukų dažų sukeltas problemas.

Ar yra natūralių plaukų dažų?

Henna yra natūralūs dažai, kurie storina plaukus (juos padengia), taip pat saugiai dažo plaukus, todėl bet kokie henos pagrindu pagaminti dažai turėtų būti tinkami (žinoma, jei juose nėra cheminių medžiagų, pvz., bauginančio fenilendiamino).

Henna natūraliai suteikia plaukams nuo raudonos per rusvą iki tamsiai rudos spalvos, tačiau ją galima maišyti su kitomis žolelėmis ir suteikti kitų spalvų.

Ją galima įsigyti atskirai arba jau sumaišytą, paruoštą naudoti, ir tai yra vienas iš nedaugelio dalykų, kuriais galima sėkmingai padengti žilus plaukus.

Be to, skirtingai nei cheminiai dažai, spalva laikui bėgant kaupiasi ir gilėja, todėl jei dažysite kelis kartus per metus, kiekvieną kartą ji bus sodresnė ir sodresnė.

Problemos dėl galvos odos niežulio ir plaukų dažų yra dažnos, tačiau lengvai gydomos paprastais namų sąlygomis.