Druskininkuose organizuota stovykla negalių turintiems vaikams

Birželio 24-28 dienomis Druskininkų parapijos namuose veikė stovykla 10-ies metų amžiaus vaikams, turintiems kompleksinę negalią, sergantiems paralyžiumi, Dauno sindromu. Pirminė idėja gimė šaltą žiemos vakarą, šnekučiuojantis būsimoms šios stovyklos vadovėmis Angelei Paulėkaitei ir Aušrai Lazauskienei. Jos norėjo suorganizuoti stovyklą neįgaliems vaikams ir atkreipti visuomenės dėmesį į jų padėtį, užimtumą. Moterims norėjosi rasti galimybių tokiems vaikams turiningai ir smagiai praleisti laiką, pailsėti, atrasti naujų draugų, praplėsti akiratį.

„Dabar nėra nišos, kurioje vaikai su negalia galėtų atrasti savą vietą. Jie – visapusiškai nuostabūs, patrauklūs, įdomūs, mus moko gerumo, meilės, džiaugsmo, supratingumo, atjautos. Šiuolaikiniai žmonės dažniausiai remiasi protu. Vaikai su negalia niekada neturi išankstinių nuostatų, nori, kad juos priimtų tokius, kokie jie yra. Kai Aušra papasakojo savo slaptą svajonę, iškart supratau, kad mes turime tai padaryti“, – prisiminė A. Paulėkaitė.

A. Lazauskienė ir A. Paulėkaitė džiaugiasi, kad viskas klostėsi sklandžiai, patvirtintas projektas netruko įsibėgėti, veiklose kartu dalyvavo ir sveiki vaikučiai: „Šie savanoriai padėjo mums, žaidė su neįgaliaisiais, bendravo, galėjo pamatyti, kokia yra tokio vaikelio nūdiena, emocijos, gyvenimo ritmas, mintys. Parapijos namuose ilgą laiką organizuotos stovyklos sveikiems vaikučiams, pavadintos „Vasara parapijos namuose“. Labai džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti tokią programą ir pradžiuginti vaikučius su negalia.

Stovyklos programoje būta teminių pokalbių ir diskusijų, bendros kūrybinės veiklos, maisto gaminimo, atsipalaidavimo pratimų. Organizuoti mankštos užsiėmimai, psichologiniai ir emociniai žaidimai, kūrybinės pamokos, surengta ekskursija pas keramiką, pasidžiaugta gyvūnų terapija – vaikus aplankė Stafordšyro terjero mišrūnė Nora Budulis. Muzikos popiečių metu giedotos giesmės su tikybos mokytoja Ieva Dovidauskiene.

Stovyklautojai galėjo pasidžiaugti gyvūnų terapija – šiltų emocijų negailėjo šuniukui Nora Budulis, džiaugėsi įvairiomis kasdienėmis veiklomis/Asmeninio archyvo nuotraukos

Pats geriausias atpildas už visą triūsą, įdėtą besiruošiant stovyklai, pasak stovyklos vadovių, yra laimingi stovyklautojų veidai ir grįžtamasis ryšys – graži draugystė, sujungusi sveikuosius ir vaikus su negalia.

„Turime dar daug jėgų ir meilės, kuria ir toliau norėtume dalytis ir, atsiradus palankioms aplinkybėms, organizuoti, tęsti pradėtus darbus, inicijuoti panašius projektus, skatinančius vaikų su negalia integraciją“, – ateities planais dalijosi A. Paulėkaite ir A. Lazauskienė.

„Labai džiugina ši graži ir prasminga iniciatyva, vykdant projektus, skirtus vaikų su negalia užimtumui didinti. Šioje stovykloje vaikai įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, lavino socialinius, emocinius įgūdžius, įdomiai bei prasmingai leido vasaros dienas, apsupti draugų ir šaunių mokytojų. O geriausiai stovyklą įvertino patys stovyklautojai – aukščiausias įvertinimas, kai vaikas nori į ją sugrįžti“, – sakė  Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė.

Parengė Simona Dailydaitė