Aplink pasaulį keliaujantis Karolis Mieliauskas jau baigia pervažiuoti Rusiją

Rugpjūčio 16 dieną Druskininkuose pradėjęs kelionę motociklu, Karolis Mieliauskas toliau keliauja aplink pasaulį. Ir nors pervažiuoti Rusiją galima beveik vienu keliu tiesiai, jis jau ketvirtą kelionės dieną nusuko nuo pagrindinio kelio, panorėjęs aplankyti toli nuo namų gyvenančius lietuvius.

Susitikimas su Krasnojarsko lietuvių bendruomene/Asmeninio archyvo nuotrauka

Motociklininkas nuo Kazanės nusuko link Permės, kurioje gyvena druskininkiečiai Tomas ir Simas. Jie – gerbiami vietos verslininkai, gerai įsitvirtinę, sukūrę šeimas. Kaip patys juokavo, būtent meilė čia ir atvedė. Tačiau tautiečiai išlaikė lietuvybę, ją vertina. Vaikai kalba lietuviškai.

„Susitikome su Tomu ir Simu. Labai malonu, būnant taip toli nuo Lietuvos, sutikti lietuvių. Jiems tikriausiai irgi smagu sulaukti lietuvių namuose, mat sutiko su puota. Pas juos tautiečiai į Permę užklysta retai. Dar smagiau, kad jie – druskininkiečiai, kasmet bent po mėnesį ar du praleidžiantys Druskininkuose. Vakaras neprailgo“, – prasiminė Karolis.

Jis įgyvendino savo pažadą ir pakvietė Tomą su Simu su šeimomis atvykti į žaidynes Druskininkuose po dviejų metų. Tačiau, užuot palinksėję galvomis, lietuviai sakė planuojantys, vos tik pasitaikys patogi galimybė, grįžti gyventi į Druskininkus visam laikui su šeimomis.

Karolis susitiko su Permės lietuviais/Asmeninio archyvo nuotrauka

Praėjus daugiau nei savaitei nuo starto Druskininkuose, Karolis pasiekė Krasnojarską ir apsistojo pas ten gyvenantį lietuvį Antaną. Jis – vienas iš tremtinių palikuonių, taip ir negrįžęs gyventi atgal į Lietuvą. Lietuviškai vis dar kalba puikiai, domėjosi, kaip sekasi gimtajai šaliai, tačiau jis jau susikūrė sau gyvenimą Krasnojarske. Ir ten gyvena ne vienintelis Antanas. Tenykštėje lietuvių bendruomenėje – apie 300 narių. Jų istorijos panašios. Lietuvoje nebeturėjo kur grįžti, tai įleido šaknis Rusijoje.

K. Mieliauskas susitiko su lietuvių bendruomene, surinko ten buvusių druskininkiečių parašus ant Druskininkų vėliavos ir įteikė jiems kvietimą 2021 metais atvykti į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes.

Antradienį Karolis nakvojo prie Baikalo ežero ir jame išsimaudė. Nuo Druskininkų jis jau nuvažiavo apie 7 tūkstančius  kilometrų.

Šios savaitės pabaigoje keliautojas turėtų pasiekti Vladivostoką. Iš ten jis lėktuvus skris į Los Andželą ir savo kelionę tęs Šiaurės Amerikos keliais.

Karolio Mieliausko į Druskininkus laukiame sugrįžtant per Turizmo dienas.

Druskininkų savivaldybės informacija