Rugsėjo 28-ąją – festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ baigiamieji koncertai

Rugsėjo 28 dieną tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ su klausytojais atsisveikina: paskutiniai koncertai bus surengti keliose kurorto erdvėse.

 

Kiekvienas susitikimas su choru „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas R. Adomaitis) – klausytojus žavinti muzikos šventė/LMRF archyvo nuotrauka

 

12 val. į M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje muzikinėje popietėje „Svečiuose pas Čiurlionį“ gros jaunieji Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos pianistai, skambės fleitos melodijos, akordeono ritmai, klausysimės solinio dainavimo.

14 val. Meno mokykloje bus surengtas tradicinis moksleivių ir mokytojų koncertas, apdovanoti Druskininkų savivaldybės mokyklų moksleiviai – konkursų laureatai ir jų pedagogai; vakariniame koncerte muzikuos Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Juozo Mikolainio.

Festivalio programoje Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos muzikai ir meno kolektyvai dalyvauja kasmet. Globojant mokyklos direktorei Onutei Olšauskienei, rengiami moksleivių piešinių konkursai Čiurlionio kūrybos temomis, laureatų darbų parodos. Mišrus choras „Druskininkai“ festivalį kasmet pasitinka prie paminklo M. K. Čiurlioniui, kiti kolektyvai ir atlikėjai muzikuoja Festivalio pabaigos renginiuose.

19 val. GRAND SPA Lietuva salėje „Nemunas“ vyks baigiamoji Festivalio šventė, į kurią, nuoširdžiai dėkodami, kviečiame Festivalio bendradarbius, partnerius, globėjus, rėmėjus, visus kas padėjo parengti ir įgyvendinti Festivalio programą. Lauksime ištikimų klausytojų, kurie visą vasarą nebuvo abejingi Festivalio renginiams ir juose lankėsi. Koncertuos plačiai Lietuvoje ir užsienio šalyse pagarsėjęs, vienas ryškiausių chorinio žanro kolektyvų, 12 tarptautinių konkursų laureatas Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis). Šiais metais kolektyvas pelnė GRAND PRIX ir absoliučiai geriausio vardą V Lietuvos vaikų ir jaunimo festivalyje-konkurse „Mes Lietuvos vaikai“. Choras kiekvienais metais surengia dešimtis koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir prestižinėse Europos, JAV, Kinijos, kitų šalių salėse. Kiekvienas susitikimas su šiuo kolektyvu – klausytojus žavinti muzikos šventė ir atgaiva. Maloniai kviečiame tai pajusti.

Rugsėjo 22-ąją pažymėjome 143-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines. Ir vėl mūsų akys pirmiausia krypo į, anot paties M. K. Čiurlionio, jo „numylėtuosius ir tolimuosius Druskininkus“. Lietuvos muzikų rėmimo fondui bendradarbiaujant su Druskininkų savivaldybe, jos kultūros, švietimo įstaigomis, aktyviai dalyvaujant Druskininkų muziejų, M. K. Čiurlionio meno mokyklos, Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios, bibliotekos, sanatorijų, SPA centrų bendruomenėms, šešioliktasis Festivalis pažintį su didžiuoju menininku atnaujino pristatydamas jo kūrybą – nuo žymiausių simfoninių poemų iki harmonizuotų lietuvių liaudies dainų, preliudų, kitų kūrinių, skambėjusių kiekviename Festivalio koncerte ar renginyje. Festivalio programa nuo birželio 17 iki spalio 1 dienos aprėpia net 58 renginius – 13 koncertų, 19 sakralinės muzikos valandų, 6 parodas, 3 konkursus, literatūrinius skaitymus, naujausių leidinių apie M. K. Čiurlionį ir jo amžininkus pristatymas. Smuiko muzikos šventę, konferenciją „M. K. Čiurlionio kelias“.

Plati ir įvairiapusė šiųmetinė Festivalio kultūrinė programa plačiai garsino ir skleidė ne tik M. K. Čiurlionio kompozitoriaus ir dailininko vardą, kitų mūsų šalies žinomų kūrėjų – kompozitorių ir atlikėjų pasiekimus, bet ir paminėjo Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, Simono Daukanto, Vydūno jubiliejinius metus, Justino Marcinkevičiaus dramos „Mindaugas“ 50-metį.

 

LMRF informacija