Iš solfedžio festivalio-konkurso ,,Kelionė į muzikos šalį‘2018“ – su diplomais ir padėkomis

Solfedžio mokymas yra vienas iš muzikinio ugdymo būdų. Mokymo procese svarbu remtis vaiko saviraiškos poreikiais, kurių esmė – įgyvendinti savo galimybes, išbandyti save įvairiose veiklos srityse.

Nuotraukoje pirmoje eilėje iš kairės: A. Muravjovas, A. Katčenkaitė, G. Dumskytė, G. Januškaitė, J. Van Gucht; antroje eilėje solfedžio mokytoja V. Mieščionaitienė ir V. Kudelytė/M. K. Čurlionio meno mokyklos archyvo nuotrauka

 

Lapkričio 10 d. Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje organizuotas antrasis respublikinis solfedžio festivalis-konkursas „Kelionė į muzikos šalį‘2018“, į kurį sugužėjo mokinių komandos iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Tarp renginio dalyvių buvo ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos 5-7 klasių mokinių komanda: Vilmantė Kudelytė, Gabija Januškaitė, Austėja Katčenkaitė, Gaudenė Dumskytė, Aleksejus Muravjovas ir komandos kapitonė Jana Van Gucht (mokyt. V. Mieščionaitienė). Visi susirinko pakovoti muzikos kalba, pasisemti patirties, įvertinti savo žinias, gebėjimus, pademonstruoti kūrybiškumą ir, nusiteikę kartu padainuoti, pabendrauti.

Komandos varžėsi 5 rungtyse. Mokiniams reikėjo atlikti klausos ir teorijos testus, kūrybinę užduotį ir ją pristatyti, padainuoti kanoną ir atlikti dvibalsį pratimą su instrumento pritarimu. Mūsų mokyklos komanda visose rungtyse pasirodė šauniai: klausos testas, dvibalsis pratimas ir kūrybinė užduotis įvertinti pirmąja vieta, kanonas ir teorijos testas – trečiąja. Buvome apdovanoti diplomais, padėkomis ir dovanėlėmis – tai ir didelis džiaugsmas, ir kruopštaus bei kantraus darbo įvertinimas.

„Kelionė į muzikos šalį – nepaprasta kelionė. Muzikos šalis pamažu atskleidžia savo paslaptis visiems norintiems. Sunku patikėti, kad ši šalis turi savo kalbą, kad nemėgsta netvarkos, kad joje gyvena skambantis laikas. Turi ji skambantį džiaugsmą ir skambantį liūdesį, skambančias spalvas ir net skambančias mintis. Pamilusiems muziką ši kelionė trunka visą gyvenimą.“

 

Vilija Mieščionaitienė,

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytoja metodininkė