Druskininkų krašto žmonės šventė 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines

Šiemet Kovo 11-ąją minėjome jau 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

Tądien Druskininkų Švč. Mergelės Škaplierinės bažnyčioje bei Leipalingio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje laikytos Šv. Mišios.

„Kovo 11-oji – junkis ir Tu!“ – taip šiemet Druskininkų kultūros centro pakviesti švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, druskininkiečiai gausiai susirinko į šventinį koncertą „Mes – už Lietuvą!“. Įsimintinos dienos popietę, surengtą Jaunimo užimtumo centre, susirinkusią bendruomenę šokiu pradžiugino jaunimo kolektyvų „Opus“ (vad. Jolita Kielienė), „Rock-Rock“ (vad. Birutė Levanaitienė), „J&J“ (vad. Justinas Baltulionis), „Decima“ ir abiturientų (vad. Rūta Dvorkinienė), „Dosado“ (vad. Povilas Lapinskas), „Druskučio“ (vad. Valė Šmitienė) atlikėjai. Skambėjo „Ryto“ gimnazijos instrumentinės grupės ir solistės Viktorijos Čaplikaitės, Ronatos Balkaitienės vadovaujamos muzikos studijos dalyvių Emos, Beatbox talento Tomo Padegimo ir Deinoros Dailydaitės atliekami kūriniai, akordeonu grojo M. K. Čiurlionio meno mokyklos kvintetas ir solistas Aleksėjus Muravjovas (mokytoja Gražina Andruškevičienė), efektingu pasirodymu nustebino laisvo judėjimo grupė „Druskininkai Runners“, kuriuos subūrė Deividas Liaukonis. Šventinę renginio nuotaiką kūrė ir DJ MIL ir DJ A/EX, šimtmečio asmenybes kartu su žiūrovais rinko Druskininkų stalo žaidimų klubas „Board punks“. Organizuota ir smagi šiuolaikinėmis technologijomis paremta istorijos viktorina, kurios nugalėtojai laimėjo pakvietimus į festivalio „Kino pavasaris Druskininkuose“ seansus.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai organizuoti ir seniūnijose. Leipalingyje, aikštėje prie Nepriklausomybės paminklo, surengta Vėliavos pakėlimo ceremonija, sugiedotas Lietuvos himnas. Susirinkusieji dalyvavo viršilos Ernesto Kuckailio organizuotame žygyje „Takai, kurias atėjo laisvė“. Popietę Druskininkų kultūros centro Leipalingio laisvalaikio salėje buvo apdovanoti Kovo 11-ajai paminėti skirto šaškių ir šachmatų turnyro nugalėtojai. „Misija Sibiras 2018“ jauniausias dalyvis Domas Zenkevičius pasidalino prisiminimais iš ekspedicijos.

Viečiūnuose tądien taip pat organizuotas šventinis renginys. Bendruomenė pakviesta Kovo 11-ąją švęsti linksmai – žaidžiant golfą. Viečiūniškiai ne tik žaidė golfą, bet ir dalyvavo Visuomenės sveikatos biuro organizuotame Protų mūšyje, klausėsi Simonos Karauskaitės atliekamų dainų. „Golfo turnyro 2019“ I-osios vietos nugalėtojams atiteko originali taurė ir golfo pamoka „Vilkės“ golfo klubo aikštyne, o Protų mūšio laimėtojams bei II ir III vietų nugalėtojams atiteko Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ įsteigti prizai – boulingo žaidimas komandoms. Tad iš tiesų būta dėl ko varžytis! Varžybose aktyvūs buvo ne tik 14 komandų atstovai, bet ir gausus būrys sirgalių. I-ąją vietą laimėjo Druskininkų savivaldybės administracijos ir Tarybos atstovai, II vietos nugalėtojais tapo komanda „Grūtas“, III-ąją vietą užėmė Viečiūnų progimnazijos tėvelių komanda „Pirmokai“. Šventę organizavę Viečiūnų laisvalaikio salė, Viečiūnų seniūnija ir Viečiūnų bendruomenė dėkoja „Vilkės“ golfo klubui už įsteigtą pagrindinį prizą, keramikei Aurelijai Vilūnienei – už sukurtą keramikinę „Golfo turnyro 2019“ nugalėtojų taurę, o Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui „ AQUA“ – už įsteigtus prizus nugalėtojams. Taip pat dėkoja varžybų vyr. teisėjui Jonui Jazepčikui, „Atgimimo“ mokyklos mokytojams, VSB darbuotojams.

Druskininkuose, Viečiūnuose bei Leipalingyje organizuotuose Kovo 11-ajai skirtuose renginiuose krašto bendruomenę vienijo pakili nuotaika, švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą/Roberto Kisieliaus,  nuotraukos, Donato Miliausko ir Antano Ruginio nuotraukos

Beje, 2019-ieji yra ir Viečiūnams svarbios sukakties metai – prieš 390 metų vietovardis pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose.

Kovo 11-ąją Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus bei Druskininkų kultūros centras organizavo įdomią popietę, skirtą Dainavos apygardos vado Benedikto Labėno-Kariūno (1918-1949) 70-osioms žuvimo metinėms paminėti. Renginio metu buvo rodoma ir ištrauka iš dokumentinės apybraižos „Tėvynė – tai ta vieta žemėje, už kurią esi atsakingas“ (rež. Rimutė Viniarskaitė), skaitoma Kariūno jaunystės dienų poezija. Prisiminimais apie dėdės gyvenimą, jo kūrybą pasidalino Benedikto Labėno sūnėnas druskininkietis Jonas Sušinskas, kuris kartu su žiūrovais atliko ir kelias pokario laikotarpio dainas.

Pagal Druskininkų kultūros centro, Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejaus informaciją parengė „Mano Druskininkai“ redakcija