JUC renginių organizatorius Justinas Baltulionis: „Druskininkai man yra pats gražiausias miestas“

Į Druskininkus iš Vilkiautinio (Varėnos r.) kilęs Justinas Baltulionis persikėlė 2010-aisiais, po geodezijos studijų Kauno kolegijos Kraštotvarkos fakultete, įgijęs matavimų inžinerijos profesinio bakalauro kvalifikacijos laipsnį ir inžinieriaus profesinę kvalifikaciją.

Prie JUC‘o kolektyvo prisijungęs naujasis renginių organizatorius J. Baltulionis neabejoja, kad jam pavyks įgyvendinti visus savo sumanymus, skirtus Druskininkų jaunimo pamėgtų namų erdvėse/Roberto Kisieliaus nuotrauka

O nuo kovo 12 d. pradėjęs dirbti Druskininkų Jaunimo užimtumo centre (JUC) renginių organizatoriumi, jis papildė jaunos, kūrybingos JUC‘o komandos gretas.

Su Druskininkais J. Baltulionis sieja ir judviejų su žmona Ineta jaunos šeimos ateitį, nes čia mato daug galimybių įsitvirtinti, realizuoti savo kūrybinius ir darbo planus.

– Justinai, kodėl rinkotės geodezijos studijas? Smalsu, kodėl nedirbate pagal specialybę? Kodėl nusprendėte rinktis Druskininkuose jaunimui skirtų renginių organizatoriaus darbą?

– Rinkausi geodezijos studijas, nes mėgau matematiką, traukė kompiuteriniai dalykai; be to, tuo metu atrodė, kad šios studijos yra perspektyvios, darbas būtų gerai apmokamas. Tad tąsyk apsisprendžiau, kad matavimų inžinieriaus darbas bus kaip tik man… Studijuodamas Kaune geodeziją, laisvalaikiu lankiau ir gatvės šokių užsiėmimus. Gatvės šokiai man labai patiko, gerai sekėsi – net pradėjau kurti autorines choreografijas. Po studijų iš karto persikėliau gyventi į Druskininkus, nes turėjau planų dėl gatvės šokių: drauge su savo sese, Jurgita Keršiene, norėjome druskininkiečius supažindinti su gatvės šokių kultūra, parodyti, per savo prizmę, kaip mes suprantame tokius šokius, kuo jie galėtų sužavėti, būti patrauklūs, įdomūs. Todėl ir įkūrėme „J&J šokių studiją“. Dabar jau devinti metai gyvenu Druskininkuose, o studijos veiklą tęsiu ir iki šiol.

– Kodėl pretendavote į renginių organizatoriaus vietą? Kokius keliate sau tikslus, galbūt iššūkius, dirbant tokiuose jaunų žmonių noriai lankomuose, mylimuose jaunimo namuose kaip JUC?

– Dirbdamas treneriu savo įkurtoje šokių studijoje, sukaupiau nemažai patirties renginių organizavimo srityje, o Druskininkų jaunimo užimtumo centre yra tokios palankios sąlygos profesiškai tobulėti! Čia dirba tikri savo profesijos specialistai, kurie ir patys kūrybingai dirba, ir palaiko, puoselėja gerą darbo aplinką kolegoms. Nuostabi komanda, iš kurios norisi semtis žinių ir patirties. Pretendavau į JUC renginių organizatoriaus vietą ir dėl naujų iššūkių, ir turėdamas didžiulį norą prisidėti prie Druskininkų jaunimo gerovės kūrimo – laisvalaikio, užimtumo, įvairių jaunimo iniciatyvų paįvairinimo. Naujame darbe ketinu tęsti jau pasiteisinusius, vis labiau populiarėjančius ir jaunimui patinkančius renginius, tokius kaip „Naktinis krepšinis“ bei ekstremalaus sporto festivalis „Holy Pine“. Domiuosi ir naujomis laisvalaiko formomis, ypač burbuliniu futbolu. Stengsiuosi naujoves integruoti į JUC‘ą. Taip pat planuojame organizuoti visiškai naujo formato renginį Druskininkuose – šokių kovas jaunimui diskotekos metu, į kurias planuojame pritraukti daugybę šokėjų iš Lietuvos. Manau, dirbant su jaunimu, reikia kuo daugiau bendrauti. Nes tik bendraujant ir komunikuojant vieniems su kitais, mes galime sukurti kažką gražaus ir įdomaus jaunimo labui. Kurkime drauge! Visą Druskininkų jaunimą kviečiu lankytis į JUC‘e, kalbėtis, dalintis savo mintimis, leisti savo laisvalaikį su mumis. Labai laukiame!

– Kuo pačiam patrauklūs Druskininkai?

– Man teko nemažai keliauti, mačiau daug miestų. Bet būtent Druskininkai man yra pats gražiausias miestas: čia harmoningai dera unikali gamta ir miesto žmogaus gyvenimui reikalinga infrastruktūra – sveikatinimo, sporto, pramogų bei įvairių paslaugų. Norėčiau galutinai įsikurti Druskininkuose, įsigyti čia ar artimiausiose apylinkėse nuosavą būstą. Čia gera, patogi vieta gyventi, realizuoti savo kūrybinius, darbo, laisvalaikio planus. Manau, kad Druskininkai yra patrauklus miestas ir jaunimui. Nors kartais dėl to, kad Druskininkuose yra daug sanatorijų, gali susidaryti įspūdis, kad tai „miestas pagyvenusiems žmonėms“. Bet juk Druskininkuose tiek patrauklių erdvių ir veiklos įvairaus amžiaus žmonėms!

Druskininkų jaunimas žavi tuo, kad tai labai aktyvūs, veiklūs, smalsūs ir atviri naujoms patirtims žmonės. Druskininkų jaunimo centre – daugybė galimybių jaunimui pasireikšti, parodyti save įvairiose veiklose ir įgyti naujų patirčių.

Didžiuojuosi Druskininkais, ir atstovaudamas šiam miestui įvairiuose šokių studijų festivaliuose, konkursuose, džiaugiuosi, galėdamas garsinti Druskininkų vardą.

– O kas yra pačiam artimiausi žmonės, šeima?

– Man pats artimiausias žmogus, be kurio neįsivaizduoju savo gyvenimo, yra mano žmona Ineta. Ji mane nuolat skatina judėti į priekį ir moko džiaugtis kiekviena gyvenimo diena, kiekviena akimirka. Esu laimingas, kad esame drauge, ji yra mano energijos šaltinis. Taip pat esu labai dėkingas savo tėvams bei sesei Jurgitai, kuri nuo vaikystės yra man autoritetas ir labai daug prisidėjo prie mano asmenybės formavimosi. Mano šeima yra mano stiprybė.

Beje, mes su Ineta taip pat susipažinome Druskininkuose – 2016-ųjų išvakarėse, šventėme Naujųjų sutikimą.

– Kokie pomėgiai, laisvalaikio veikla?

– Viena iš mėgstamiausių mano veiklų vis dėlto yra šokiai, jų kūrimas, bendravimas su jaunimu ir dalinimasis šokio džiaugsmu su aplinkiniais. Taip pat mėgstu keliauti, žaisti stalo žaidimus, būti gamtoje, žvejoti. Man patinka daug įvairių dalykų, visus čia ir surašyti būtų sunku…

Ramunė Žilienė