VMI „dviratininkai“ – ir Druskininkų gatvėse

Praėjusį penktadienį, rugpjūčio 3-ąją, Druskininkuose kurorto gyventojus, verslininkus bei svečius mokesčių klausimais konsultavo Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai (Kauno AVMI). Ne tik Vilniaus alėjoje įrengtoje specialioje palapinėje, bet ir mindami dviračius Druskininkų gatvėmis, VMI specialistai teikė aktualią informaciją mokesčių klausimais.

 

Daugiau kvitų už prekes turgavietėje

VMI darbuotojai, konsultuodami Druskininkuose, atsakė į druskininkiečių, verslininkų ir poilsiautojų klausimus bei skatino dalyvauti VMI Kvitų žaidime, padėdami registruoti gautus kasos kvitus.

Kvitų žaidime jau užregistruota daugiau nei 1,57 mln. kvitų. Atsižvelgiant į žaidime registruojamų kvitų tendencijas, pastebima, kad pastaruoju metu daugėja kvitų už turgavietėse įsigytas prekes. Alytaus apskrityje Kvitų žaidime pasisekė 3 gyventojams; Druskininkų savivaldybėje laimėtojų kol kas nėra.

Išduoti kvitą – ne „paslauga“, o pareiga

Kaip atskirti fiskalinį kvitą su „LF“ logotipu, kodėl verta principingai reikalauti kvito kavinėje, prekyvietėje ar kitur įsigijus prekę ar paslaugą? Šiuos ir kitus klausimus aiškinosi gyventojai, gatvėje sutikę dviračiu važiuojančius VMI konsultantus. Konsultacijų metu Druskininkuose, M. K. Čiurlionio gatvėje sutikti vilniečiai Nikazijus ir Raimonda Kubiliai sakė, jog tai, kad VMI tarnautojai teikia konsultacijas, per miestą judėdami dviračiu, daro šią iniciatyvą patrauklia. Pašnekovai patikino, kad kvitą visada pasiima, ir pridūrė, kad kvito išdavimas yra ne verslininko „paslauga“, o jo pareiga.

Verslo liudijimas – elektroniniu būdu

Kaip savaitraščiui „Mano Druskininkai“ teigė Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Daiva Baniulienė, konsultacijų metu siekiama padėti gyventojams išsiaiškinti kuo daugiau jiems rūpimų klausimų: „Paslaugas Druskininkų teikiantys verslininkai aktyviai konsultavosi įvairiais mokesčių klausimais, o labiausiai juos domino tema, susijusi su veiklos registravimu.“ Apibendrinus konsultacijų rezultatus, paaiškėjo, kad verslu užsiimantiems kurorto gyventojams aktualu buvo ir individualios veiklos vykdymas, turint verslo liudijimą, bei galimybės greitai ir patogiai jį įsigyti elektroniniu būdu „Mano VMI“ paskyroje. Druskininkuose per šį pusmetį verslo liudijimus jau įsigijo per 820 kurorto verslininkų. Populiariausios smulkiojo verslo sritys – statybos darbų pabaigimo, apdailos, valymo paslaugos. Net 67,2 proc. verslo liudijimų šį pusmetį įsigyta būtent elektroniniu būdu.

Dėmesys – viešojo maitinimo sektoriui

Viešojo maitinimo sektorius yra viena iš keturių prioritetinių šių metų VMI veiklos sričių, kuriai skiriamas didesnis dėmesys. Kauno AVMI duomenimis, viešojo maitinimo įstaigose pastaruoju metu vis dažniau nustato pažeidimų, kai nesąžiningų mokesčių mokėtojų kasos aparatų sistemose aptinkamos specializuotos programos, kurių pagalba keičiami užfiksuotų ūkinių operacijų duomenys. Kai kuriuos sukčiavimo būdus klientai gali įtarti – tai atvejai, kai neišduodamas fiskalinis kvitas arba, sumokėjus už prekes ar paslaugas, pateikiama išankstinė sąskaita, neturinti fiskalinio „LF“ logotipo – sumokėti pinigai lieka neapskaityti, o mokesčiai nuslepiami. Pastebėtus mokestinius pažeidimus pranešti galima Mokesčių informacijos centro pasitikėjimo telefonu 1882, naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankius Mokesčių inspekcijoje.

Ne tik Vilniaus alėjoje įrengtoje specialioje palapinėje, bet ir mindami dviračius Druskininkų gatvėmis, VMI specialistai teikė aktualią informaciją mokesčių klausimais/Justino Kygos nuotrauka