Vietos savivaldos dieną Savivaldybėje lankėsi moksleiviai

„Kiek daugiausiai žmonių telpa posėdžių salėje? Kas yra rodoma per šį didelį ekraną? Kokie čia apdovanojimai? Ką darote su šiais dokumentais? Iš kokių šalių čia yra buvę svečių?“,   – tokius ir daugybę kitų klausimų uždavė Vietos savivaldos dieną į Savivaldybę atvykę Viečiūnų progimnazijos, „Saulės“ pagrindinės ir „Atgimimo“ mokyklų mokinukai.

Pažintinės ekskursijos metu jaunieji druskininkiečiai pamatė, kur vyksta pasitarimai Druskininkams svarbiais klausimais, apžiūrėjo Savivaldybės vadovų kabinetus, archyvą, Savivaldybės tarnautojų kabinetus, o įdomiausia mažiesiems pasirodė galimybė apsilankyti mero Ričardo Malinausko darbo kabinete ir galimybė pasėdėti savivaldybės vadovo kėdėje – prie jos išsirikiavo nemaža eilė norinčiųjų.  Mokiniams kėdė pasirodė labai patogi.

Viečiūnų progimnazijos ketvirtokai, paklausti, kaip jie įsivaizduoja mero darbą, sakė, kad darbas yra įdomus, bet nelengvas. „Reikia prižiūrėti miestą, reikia važiuoti į kitas šalis, spręsti gyventojų problemas“,  – choru vardijo mažieji.

Gausus būrys „Atgimimo“ mokyklos ketvirtokų turėjo daugybę klausimų Savivaldybės administracijos specialistams.

Mokiniai apsilankė ir Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus kabinete. Į Savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės kabinetą atėję mokiniai pateko į pasitarimą. Mokiniai uždavė klausimų, juos domino kabineto aplinka, o V. Jurgelevičienė mažuosius pavaišino saldainiais.

Vyresniesiems „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokiniams mero pavaduotojas L. Urmanavičius papasakojo apie tai, kas yra savivalda, kokios jos funkcijos, kas sudaro Druskininkų savivaldybę. Labiausiai moksleivius sudomino planuojami įgyvendinti projektai.

Vietos savivaldos dieną į Savivaldybę atvykę Viečiūnų progimnazijos, „Saulės“ pagrindinės ir „Atgimimo“ mokyklų mokinukai uždavė daugybę klausimų apie savivaldą/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją