Su Druskininkuose apsilankiusia LR Kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson aptarti druskininkiečiams svarbūs projektai

Spalio 7 dieną Druskininkuose lankėsi LR Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Ministrė dalyvavo iškilmingame XVIII Poetinio Druskininkų rudens baigiamajame renginyje, taip pat lankėsi Druskininkų Jaunimo užimtumo centre, Viečiūnų bendruomenės centre, žiemos ir pramogų komplekse „Snow Arena“, Druskininkų savivaldybėje. Jaunimo užimtumo centre ministrė apžiūrėjo erdves ir susipažino su jaunimui organizuojamomis veiklomis, apžiūrėjo didžiąją renginių salę, kurioje šiuo metu organizuojama dauguma renginių. Viečiūnų bendruomenės centre ministrei buvo papasakota apie bendruomenės veiklas, parodytos erdvės, kuriose vyksta renginiai ir šventės.

Jaunimo užimtumo centre ministrė apžiūrėjo erdves, kuriose vyksta jaunimo veiklos ir savivaldybės bendruomenei skirti kultūriniai renginiai/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Ministrė L. Ruokytė-Jonsson akcentavo, kad jai labai patiko visos aplankytos erdvės, tačiau jos yra per mažos didelio masto kultūriniams renginiams.

LR Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson vizito metu susitiko su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku, mero pavaduotoju Linu Urmanavičiumi, administracijos direktore Vilma Jurgelevičiene, administracijos specialistais, kultūros srities atstovais, LR Seimo nariu Zenonu Streikumi.

Susitikimo metu meras R. Malinauskas pristatė Druskininkuose įgyvendintus ir planuojamus įgyvendinti projektus, kalbėjo apie miesto infrastruktūrą, vietinės rinkliavos surinkimą ir panaudojimą, pasidžiaugė turistų srautų didėjimu. Ministrei buvo papasakota apie kultūrinius miesto renginius, festivalius, šventes. L. Ruokytė-Jonsson domėjosi, kiek Druskininkų savivaldybė skiria biudžeto lėšų kultūros sričiai.

Su LR Kultūros ministre aptarti druskininkiečiams svarbūs projektai: Menų kalvės įrengimas, likusios Leipalingio dvaro dalies rekonstrukcija – ant sienų rasta ypač vertingų senovinių freskų ir tikimasi, kad jų išsaugojimui bus skirtas finansavimas.

Susitikimo metu meras R. Malinauskas ministrę supažindino su Druskininkų bendruomenei ir Lietuvos kultūriniam turizmui svarbaus objekto – Druskininkų kultūros centro – projektu.

Viečiūnų bendruomenės centre ministrei buvo papasakota apie bendruomenės vykdomas veiklas, parodytos erdvės, kuriose vyksta renginiai ir šventės/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

 

„Prieš pradėdami projektavimo darbus, išanalizavome ir Lietuvos, ir užsienio pavyzdžius. Norime, kad Druskininkų kultūros centras būtų modernus, daugiafunkcis, atitiktų aukščiausius kokybės reikalavimus. Į šį projektą žiūrime labai atsakingai, dėl visko tariamės su itin didelę patirtį panašių projektų įgyvendinime turinčiais užsienio ekspertais. Norime Druskininkuose organizuoti aukščiausius standartus atitinkančius renginius, priimti geriausius šalies ir užsienio atlikėjus. Tai padėtų stiprinti ir Druskininkų, ir Lietuvos kultūrinį įvaizdį“, – sakė R. Malinauskas.

Meras pažymėjo, kad daug dėmesio skiriama Kultūros centro projekto rengimui. Planuojama, kad projektavimo darbai bus baigti jau šiais metais. Projektavimas yra labai svarbus viso projekto įgyvendinimo etapas, todėl susitikimai su projektuotojais ir užsienio ekspertais organizuojami reguliariai. „Nuo projekto parengimo  priklauso tolesnių darbų kokybė, todėl šis etapas labai atsakingas, reikia suderinti labai daug iš pirmo žvilgsnio galbūt nepastebimų, bet labai reikšmingų sprendinių“, – pabrėžė R. Malinauskas.

Vizito metu LR Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apsilankė žiemos ir pramogų komplekse „Snow Arena“/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

 

LR Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson akcentavo, kad šiuo metu LR Kultūros ministerija vykdo LR Finansų ministerijos rekomendacijas, jog pirmiausia finansavimas turi būti skiriamas jau pradėtiems projektams. Ministrė teigė, kad ateityje planuojama didelį dėmesį skirti turistiniams regionams, kurie ypatingai svarbūs kultūriniam turizmui, kultūrinių paslaugų teikimui. Bus dedamos pastangos, kad Vyriausybės investicijų programos lėšos būtų skiriamos kurortiniams regionams, jų kultūrinio turizmo vystymui. „Tai, kad jūs taip atsakingai dirbate su Druskininkų kultūros centro projektu, yra labai sveikintina. Tai rodo, kad druskininkiečiams jis yra reikalingas“,  – susitikimo metu sakė ministrė.

Merui  pristačius Kultūros centro sprendinius, ministrė pažymėjo, kad labai panašūs sprendiniai įgyvendinti Vroclavo (Lenkija) kultūros centre. Minėtą kultūros centrą projektavo tie patys ekspertai, kurie konsultuoja Druskininkų kultūros centro projektuotojus.

Druskininkų savivaldybės vadovai ir LR Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson aptarė Kultūros centrui reikalingas investicijas.

Susitikimo metu ministrė su Savivaldybės vadovais kalbėjo apie užsienio investicijas. Meras akcentavo, kad visiems investuotojams – ir Lietuvos, ir užsienio – Druskininkuose visada yra atviros durys.

Neseniai organizuoto vizito Kinijoje metu ministrė dalyvavo dvišaliuose susitikimuose, bendravo su Wanghu miesto meru, susitikimuose buvo pristatyti ir Druskininkai, kalbėta apie galimybes Kinijos miestams bendradarbiauti su Druskininkų kurortu.

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją