Savivaldybės lėšomis sunkiau gyvenančių žmonių namuose įrengti dūmų detektoriai

Šaltojo sezono pradžioje Druskininkų savivaldybės lėšomis sunkiau gyvenančių žmonių namuose mieste ir seniūnijose įrengta 40 autonominių dūmų detektorių, padėsiančių užtikrinti gyventojų saugumą gaisro atveju.

Druskininkų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su Druskininkų savivaldybės specialistu, atsakingu už civilinę saugą, ir Socialinės paramos skyriaus darbuotojais atrinko asmenis, kurių namuose buvo sumontuoti dūmų detektoriai, patarė, kaip apsaugoti save ir artimuosius nuo gaisro, kaip elgtis gaisro atveju, atkreipė dėmesį į didžiausius rizikos veiksnius gyvenamame būste.

 

Druskininkų savivaldybės lėšomis sunkiau gyvenančių žmonių namuose mieste ir seniūnijose įrengta 40 autonominių dūmų detektorių, padėsiančių užtikrinti gyventojų saugumą gaisro atveju/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

 

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus teigimu, prevencinės priemonės yra būtinos, norint užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms: „Šaltuoju metų sezonu gaisrų pavojus didėja, todėl dūmų detektoriai padės užtikrinti ir žmonių, kurių namuose jie sumontuoti, ir tų žmonių kaimynų saugumą. Kviečiu gyventojus būti atsakingus, pasirūpinti savo būsto ir artimųjų saugumu, laikytis visų priešgaisrinės saugos reikalavimų ir įrengti dūmų detektorių.“

Įsigaliojus naujiems teisės aktams, nuo gegužės 1 dienos visuose butuose, individualiuose namuose ar sodo nameliuose privalo būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Dūmų detektoriaus veikimo principas – reaguoti į dūmus ir degimo proceso metu susidariusias dujas bei ankstyvojoje gaisro fazėje duoti žmonėms aiškų signalą apie gaisro pavojų. Triukšmas pažadina net miegančiuosius ir leidžia žmonėms išsigelbėti patiems bei išsaugoti savo turtą.

 

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją