Pučiamųjų orkestras – bendrų pastangų rezultatas

Sunku ir patikėti, kad prieš 65 metus Druskininkuose veikė profesionalus koncertinis pučiamųjų orkestras, surengęs koncertą netgi valstybinėje filharmonijoje, daręs įrašus televizijos ir radijo garso įrašų studijoje. Orkestrui vadovavo Romas Balčiūnas, būsimasis būsimojo valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“  vadovas. Deja, orkestras gyvavo neilgai. Pradėtą orkestrinio muzikavimo tradiciją su moksleivių saviveikliniais kolektyvais dar kurį laiką bandė palaikyti buvęs orkestro muzikantas Antanas Žlobickas, vėliau – buvęs R.Balčiūno mokinys Sigitas Rinkevičius, subūręs suaugusiųjų pučiamųjų orkestrą. Tačiau ir ši iniciatyva bėgant laikui užgeso. Tuometinė Druskininkų muzikos mokykla irgi turėjo ambicijų kurti orkestrą. Regis, ir pajėgos vienu metu buvo pakankamos. Mokykloje dirbo net trys pagrindinių orkestro balsų – trimito, trombono, tūbos – mokytojai, važinėję iš Vilniaus. Tačiau, tik praėjus beveik 30-čiai metų po paskutinio vietinių dūdorių trenkto maršo kurorto gatvėse, pasikeitus Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos vadovams, atsirado galimybė sujungti Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos ir muzikos studijos „Mikutis“ pučiamųjų pajėgas į orkestrą.

Naujasis orkestras jau sulaukė žiūrovų susidomėjimo ir simpatijų/M. K. Čiurlionio meno mokyklos archyvo nuotrauka

O prasidėjo viskas nuo to, jog Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla nupirko baritoninį saksofoną – instrumentą, kuris nemažai kainuoja, asmeniškai niekam nereikalingas, tačiau be jo neapsieinama ansambliuose ir orkestruose. Pernai, jau turėdami šį instrumentą, muzikos studijos „Mikutis“ ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokinių saksofonų kvartetas startavo su projektu „Pučiamųjų muzika parke“, kurį finansavo Druskininkų savivaldybė. Šiemet su gausiomis Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pučiamųjų instrumentalistų pajėgomis bei muzikos studijos „Mikutis“ pagrindiniais orkestro balsais grojančiais mokiniais, apsijungsime pučiamųjų muzikos projekte „Vai tai dūda ir vėl dūda“ ir surengsime orkestro bei saksofonų kvarteto koncertus po atviru dangumi. Projektas finansuojamas Druskininkų savivaldybės ir neformalaus vaikų švietimo programos lėšomis. Orkestras jau buvo entuziastingai sutiktas Kurorto šventėje improvizuotų pasirodymų gatvėse metu, o saksofonų kvartetas tituluotas, kaip vienas iš geriausių moksleiviškų saksofonų kvartetų Lietuvoje. Tad druskininkiečių ir kurorto svečių laukia jaunatviškas kolektyvas, prie kurio žada prisijungti ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pučiamųjų skyriaus mokytojai bei savo muzikinį kelią studijoje pradėjusios mūsų muzikos žvaigždės. Tiesa, orkestro sudėtis šiuo metu yra netradicinė – dominuoja saksofonai. Nieko nepadarysi. Dabar tai pats populiariausias pučiamasis instrumentas Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje. Beje,  Didžioji Britanija turi netgi nacionalinį saksofonininkų orkestrą.

Sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo. Ateityje būtų galima išplėsti orkestro sudėtį naujais instrumentais, todėl kviečiame tėvelius ir jų atžalas Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje drąsiau rinktis pučiamuosius instrumentus. O tuo tarpu džiaugiamės, kad orkestrą noriai lanko mūsų vaikai, tėveliai – patenkinti, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos  vadovai visokeriopai padeda. O svarbiausia – orkestras jau sulaukė žiūrovų susidomėjimo ir simpatijų. Ta proga norėčiau padėkoti ir buvusiam savo mokiniui Justinui Cikanavičiui, kuris finansiškai parėmė pirmąjį viešą orkestro pasirodymą Viečiūnų bendruomenės centre. Kiekvieną šio mėnesio sekmadienį (birželio 11, 18 ir 25 dienomis), esant geram orui, kviečiame į pučiamųjų muzikos koncertus po atviru dangumi K. Dineikos sveikatingumo parke.